31 Mayıs 2023
27.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEVALİ KIRBIYIK, PAZARKULE’DE İNCELEMELERDE BULUNDU

VALİ KIRBIYIK, PAZARKULE’DE İNCELEMELERDE BULUNDU

-

Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, yenileme çalışmaları tamamlanan Pazarkule Gümrük kapısında incelemelerde bulundu.

Pazarkule Gümrük kapısındaki yenileme çalışmalarında sona gelindi. Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık da, Vali Yardımcısı Samet Öztürk, Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık ve İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar ile birlikte Pazarkule Gümrük kapısında incelemelerde bulundu. Gümrük geçiş işlemlerinin kesintiye uğratılmadan tamamlanan yenileme çalışmalarının ardından Pazarkule Gümrük kapısında peron sayısı 6 ya çıkarılırken, x-ray tarama ve yüz tanıma gibi diğer ilave güvenlik sistemleri devreye alınmış oldu.

Vali Kırbıyık, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Pazarkule Gümrük kapısı yeni yüzüyle ve kapasitesiyle hizmet vermeye başladı. Çevre düzenlemesi ve birkaç detay işlemin ardından açılışını yapmış olacağız. Yapılan çalışmalar esnasında tüm sürecin, geçiş işlemlerinin kesintiye uğratılmadan tamamlanması üzerinde durduğumuz bir konuydu. İnşallah en kısa zamanda resmi açılışını yaparak çok önemli bir projemizi daha tamamlamış, Edirne’mize kazandırmış olacağız.” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi