1 Haziran 2023
24.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEVALİ KIRBIYIK’TAN TOPLULAŞTIRMA AÇIKLAMASI

VALİ KIRBIYIK’TAN TOPLULAŞTIRMA AÇIKLAMASI

-

Devlet Su İşleri tarafından il genelindeki toplulaştırma çalışmalarıyla ilgili yapılan değerlendirme toplantısında konuşan Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, “Gerekli adımları hep birlikte atacağız, gelecek yıldan itibaren bu sürecin daha iyi büyüdüğüne hepimiz şahitlik edeceğiz.” dedi.

Devlet Su İşleri 11’inci Bölge Müdürlüğü tarafından il genelindeki toplulaştırma çalışmalarıyla ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantının ilk bölümünde DSİ Bölge Müdürlüğü yetkilileri tarafından bugüne kadar yapılan çalışmalarla ilgili detaylı bilgiler verildi.

Toplantı bitiminde değerlendirmelerde bulunan Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, “Edirne’nin en önemli vasfı biliyorsunuz ki; tarım şehri olması. Türkiye’de kişi başına tarımsal hasılada ikinci sırada Edirne. Büyük ihtimal 2023’de birinci sıraya yükseleceğiz. Biz tarımsal hasılada kişi başına düşen, en yüksek geliri elde eden şehirlerden bir tanesiyiz. Önceliğimiz tarımsal üretimdeki verimlilik artışının devam ettirilmesi. Çünkü arazilerimizin tamamı ekilebiliyor. Artık bu şehirde tarımsal anlamda yapılabilen işler belli. Daha sonra tarım arazilerinin arttırılmasını sağlayacağız. İkinci bir ürünle ilgili çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Ürün çeşitliliğini sağlayarak, nitelikli ürün artışını sağlayacak yeni tohumlar yeni ürünler bunlar denenecek. Hep birlikte tarımsal hasılamızı arttırmanın peşinde olacağız. Bu toplantının oldukça faydalı olduğunu değerlendiriyorum. Bundan sonra da sorunlar oldukça herkese her aşamada söyleyebilecek durumdasınız. Arkadaşlarımız burada fedakârca çalışıyorlar. Gelecek yılın daha iyi olacağını değerlendiriyoruz. Ama bizim işimiz temennide bulunmak değil, bizim işimiz bunu gerçekleştirmek. Gerekli adımları hep birlikte atacağız, gelecek yıldan itibaren bu sürecin daha iyi büyüdüğüne hepimiz şahitlik edeceğiz.” dedi.Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi