24 Haziran 2022
19.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYAŞAMÇEVRE YOLU KAZALARA DAVETİYE ÇIKARIYOR

ÇEVRE YOLU KAZALARA DAVETİYE ÇIKARIYOR

-

Edirne’de E-5 karayolundaki trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla Belediye tarafından yapılan Güney Çevre Yolu, kazalara adeta davetiye çıkartıyor. Vatandaşlar, çevre yolunun tren yolu köprüsü altından kesiştiği noktaya ışıklandırma yapılması gerektiğini, aksi halde çok sayıda kazanın yaşanabileceğini söyledi.
 

Edirne’de bir süre önce tamamlanan güney çevre yolunun, tren yolu köprüsünün altından geçen bağlantı yolu ile kesiştiği nokta, kazalara adeta davetiye çıkarıyor.

Artan trafik ve E-5 karayolunda yaşanan yoğunluğun azalması için belediye tarafından başlatılan Güney Çevre Yolu çalışmaları tamamlandı ve yol trafiğe açıldı. Ancak çevre yolu bu haliyle sürücüler için büyük tehlike oluşturuyor.

Araç sürücüleri, özellikle tren yolu köprüsü altındaki bağlantı yolunun büyük tehlike oluşturduğunu, gelen araçların, çevre yolundan gelen aracı görmeden yola çıktığını, bunun da kazaları beraberinde getirdiğini belirterek, yetkililerin gerekli önlemi almalarını istedi.

Özellikle akşam saatlerinde yolda yoğun trafik oluştuğunu belirten araç sürücüleri, ışıklandırma çalışması ile sorunun çözülebileceğini söyledi.

 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi