25 Haziran 2022
18.8 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYAŞAMEDİRNE’DE EKMEK 2,5 LİRA OLDU

EDİRNE’DE EKMEK 2,5 LİRA OLDU

-

Edirne’de bir süre önce gramajı düşürülerek zamlanan ekmeğe, bugün bir zam daha yapıldı. 200 gramdan satılan ekmek 2,5 lira oldu. Yeni zammı bugünden itibaren uygulamaya başlayan fırıncılar, yeni zam talebinde bulundu. Fırıncılar, 200 gram ekmeğin en az 3 lira olmasını istedi.
 

Edirne’de Kasım ayında 230 gramdan 200 grama düşürülen ekmek zammı, bu kez fiyata da yansıdı. Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne üye fırıncılar, bugünden itibaren 200 gram ekmeği 2,5 liradan satmaya başladı.

Sabah ekmek almaya gelen vatandaşlar, aldıkları her bir ekmek için 50 kuruş daha fazla ödemek zorunda kaldı.

Edirne’de Fırın işletmecisi Hurşit Bostan, girdi maliyetlerinin artışından dolayı zammın kaçınılmaz olduğunu belirterek, “bu fiyat bile kurtarmıyor. 200 gram ekmek en az 3 lira olmalı” dedi.

Bostan, “Bu zamları bekliyorduk. Girdilerimiz arttığından dolayı yapmak zorunda kaldık, elektrik, doğalgaz, un zamları ve asgari ücretin artmasından dolayı zam yaptık. Bu fiyat da kurtarmıyor şu anda. Un maya maliyetleri, bu zam teklifini verdiğimizde elektrik ve doğalgazın fiyatı belli değildi. Yılbaşı gecesi yapılan zamla maliyet tekrar arttığından dolayı bu fiyat da kurtarmayacak. Ekmeğin 3 lira olması şart. 200 gram 3 lira olmalı. Biz isteriz ki hiç zam gelmesin ama girdiler belli” dedi.

 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi