11 Ağustos 2022
17.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYAŞAMEDİRNELİ GENÇ KALEM KOLEKSİYONERİ, MERAKLILARINI BİLGİLENDİRMEK İÇİN BEKLİYOR

EDİRNELİ GENÇ KALEM KOLEKSİYONERİ, MERAKLILARINI BİLGİLENDİRMEK İÇİN BEKLİYOR

-

Edirne’de kırtasiye sektöründe hizmet veren Oğulcan Ersaçmış, 3 yıldır dolma kalem üzerine bir koleksiyona sahip. Genç koleksiyoner Ersaçmış, koleksiyonuna hikayesi olan kalemleri katmak istediğini belirtirken meraklılarını bilgilendirmek için istekli olduğunu dile getirdi.
 

Edirne’de bir açık AVM’de kırtasiye sektöründe hizmet veren YAPADA işletmecisi Oğulcan Ersaçmış 3 yıldır dolma kalem koleksiyonu yapıyor. Çocukluğundan itibaren kalemlere ilgisi olduğunu belirten Ersaçmış, sosyal medya platformlarında yazı yazanların paylaştığı görseller üzerine kelem dolum sistemlerini, kullanılan uç yapısını ve kalem gövde malzemelerini araştırmaya başladığını vurguladı.

Koleksiyonunda 12 kalem bulunan Ersaçmış, hikayesi olan kalemler edinmek istediğini belirtti.

Altın ve çelik uç çeşitlerinden bahseden Ersaçmiş, uç kesimlerinin yazı fontunu etkilediğini vurguladı. Ersaçmış kalem gövdesinde kullanılan malzemeler ve dolum sistemleriyle ilgili bilgi verdi.

 

Günün yorgunluğunu her gün 1 saat yazı yazarak attığını söyleyen koleksiyoner, kendine ait bir yazı fontu da geliştirdiğini dile getirdi.

Edirne’de kendisi gibi kaleme meraklı müşterileri olduğunu belirten Oğulcan Ersaçmış, bir araya gelerek kalem üzerine görüşmeler yaptıklarını söyledi. Ersaçmış meraklılarını bilgilendirmek için hazır olduğunu dile getirdi.

 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi