25 Haziran 2022
26 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYAŞAMENEZ’DE ENGELSİZ PLAJ

ENEZ’DE ENGELSİZ PLAJ

-

Enez Altınkum Sahilinde engelli vatandaşlara yönelik başlatılan çalışma ile engelli vatandaşlar sahildeki en ön kısımda yer alan yürüyüş yollarından denize kadar engelsiz ulaşabilecekler.
 

Enez Belediyesi ve Enez İlçe Kaymakamlığı işbirliği ile Enez Altınkum Sahilinde engelli vatandaşlara yönelik çalışma başlattı. Böylece engelli vatandaşlar sahildeki en ön kısımda yer alan yürüyüş yollarından denize kadar engelsiz ulaşabilecekler.

Çalışmanın ilk kısmını 60 metre boyunca kumsala kadar uzanan engelsiz yolu kapsıyor. Bu yolda Enez Belediye Başkanlığı'na ait Beton Santrali ve Beton Ürünleri Fabrikasında üretilen yeşil ve kırmızı kaldırım taşları ile bordür taşları kullanılıyor. Yolun ikinci etabı ise kumsalın doğasına zarar vermemek için 40 metre boyunca ahşap malzemeden yapılacak.  Bu yol ile engelli vatandaşlar denize kadar ulaşabilecekler. Yolun son etabında ise denize paralel 15-20 uzunluğunda engelli araçlarının park edilebileceği kısım inşa edilecek.

Yapımına başlanan engelsiz yollarından bir kaç adet sahil boyunca yapılması ve engelli vatandaşların araçlarını park ettiği noktadan suya inebilmeleri için motorlu bir aparat eklenmesi planlanıyor. Engelsiz yolları Enez Belediye Başkanlığı ve Enez İlçe Kaymakamlığı işbirliği ile yapılıyor.

Yapılan çalışma engelli vatandaşları sevindirdi. Edirne Engelli Gönüllüleri Derneği Başkanı Serpil Erkenciler, geçen yıl Enez Belediyesi’ne dilekçe yazarak taleplerini ilettiklerini, bunun sonucunda engellilerin rahatlıkla denize ulaşmasını sağlayacak çalışma başlatıldığını belirterek, yapılan çalışmanın kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Yapılacak Engelsiz plajın diğer belediyelere de örnek olmasını temenni ettiklerini belirten Erkenciler, Enez Kaymakamlığı ve Belediyesine teşekkür etti.

 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi