30 Haziran 2022
20.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYAŞAMEŞ ZAMANLI AÇIKLAMA YAPTILAR

EŞ ZAMANLI AÇIKLAMA YAPTILAR

-

Edirne Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (EDHAYKO), Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu’nun (HAYKONFED) çağrısı sonucu ülke genelinde eş zamanlı olarak basın açıklaması yaptı. Yapılan basın açıklaması ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından ‘Hayvan Hakları’ konusunda hazırlanan yasa tasarısını protesto etti.
 

Saraçlar Caddesi’nde bir araya gelen Edirne Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği üyeleri ellerinde pankart ve dövizlerle basın açıklaması yaptı.

Grup adına basın açıklamasını okuyan, EDHAYKO, Yönetim Kurulu üyesi Yağmur Islattı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 'Hayvan Hakları' konusunda hazırlanan yasa taslağının tuzak maddeler içerdiğini belirtti.

2004 yılından çıkarılan 5199 sayılı hayvanları koruma kanununda birçok eksiği olduğunu ve bazı maddelerin değiştirilmesini istediklerini ifade eden Yağmur Islattı, “hayvanların şehir dışına itilmesine karşıyız.”dedi. Islattı şöyle devam etti:….

Ellerinde ‘Can Dostlarımızı Ölüm ve Sürgüne Göndermeyeceğiz.’ Yazılı dövizler bulunduran grup üyeleri açıklamanın ardından olaysız şekilde dağıldı. 

 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi