29 Haziran 2022
22.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYAŞAMHAC HAYALLERİ YARIM KALDI

HAC HAYALLERİ YARIM KALDI

-

Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesinde, hacca gidebilmek için biriktirdiği altınları 3 yıl önce çalınan 71 yaşındaki Sevim Deveci, bu yılki kurada kutsal topraklara gitmeye hak kazandı ancak, 10 yıldır beklediği hayali yarım kaldı.
 

İlyas Mahallesi'nde müstakil bir evde yalnız yaşayan Sevim Deveci'nin 3 yıl önce yardım bahanesiyle evine gelen bir kişi tarafından hac için biriktirdiği altınlar çalındı.

Bu yıl gerçekleşen kurada hacca gitmeye hak kazanan Deveci, gerekli parayı 4 gün içerisinde ödeyemezse bu yıl kutsal topraklara gidemeyecek.

Deveci, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2007 yılında hac için başvuruda bulunduğunu, 2010 yılında da gitmeye hak kazandığını ancak hac parasını bir yakınına borç verdiği için gidemediğini söyledi.

Deveci, hac başvurusunu 2011 yılında güncelleyerek yeniden hacı olabilmek için beklemeye başladığını anlattı.

“3 yıl önce evime bir adam geldi ve bana yardım için para getirdiğini söyledi. Bana 100 lira verdi ve 50 lirasını dışarıda araçta bekleyen kişiye geri vermem gerektiğini söyledi. O sırada evde paralarımı ve altınlarımı sakladığım yeri fark etti. Ben 50 lirayı geri vermek için evden çıktım, ancak geri geldiğimde altınlarım ve paralarım yerinde yoktu.4 bilezik, 4 Reşat altını, bir küçük altın ve bin 500 lira param çalındı. Polise başvurdum, o kişi yakalandı ama param geri gelmedi.”

Bu yıl hak kazanmasına rağmen hacca gidemeyeceğini ifade eden Deveci, çok üzgün olduğunu söyledi.

Öte yandan, olayla ilgili 3 yıl önce polis ekiplerince yakalanan T.D'nin çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldığı, ancak daha sonra farklı bir suçtan dolayı tutuklandığı öğrenildi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi