1 Haziran 2023
14.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYAŞAMPOLİS EKİPLERİ, GAZİLERİN ELİNİ ÖPEREK ÇALINAN EŞYALARINI TESLİM ETTİ

POLİS EKİPLERİ, GAZİLERİN ELİNİ ÖPEREK ÇALINAN EŞYALARINI TESLİM ETTİ

-

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Muharip Gaziler Derneği Edirne Şubesi’nden bilgisayar, televizyon ve arşivleri çalan hırsız polis ekiplerinin detaylı çalışması sonucu yakalandı. Çalınan malzemelerin geri gelmesini dört gözle bekleyen gaziler, aldıkları haber karşısında duygu dolu anlar yaşadı. Çalınan malzemeleri derneğe getiren polis ekipleri, gazilerin elini öperek eşyaları Türkiye Muharip Gaziler Derneği Edirne Şube Başkanı Ahmet İsmailoğlu’na teslim etti.

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri Türkiye Muharip Gaziler Derneği Edirne Şubesi’nden çalınan bilgisayar, televizyon ve kayıt cihaz malzemeleri için geniş çaplı çalışma başlattı. 1 gün içerisinde tespit edilen hırsızlık şüphelisi G.E. başka bir adreste hırsızlık yaptığı esnada yakalandı. Yapılan arama sonucu şüpheli G.E.’nin evinde 5 farklı adresten çalınan malzemeler de bulundu. Çalınan malzemelerin geri gelmesini dört gözle bekleyen gaziler, aldıkları haber karşısında duygu dolu anlar yaşadı. Çalınan malzemeleri derneğe getiren polis ekipleri, gazilerin elini öperek eşyaları Türkiye Muharip Gaziler Derneği Edirne Şube Başkanı Ahmet İsmailoğlu’na teslim etti.

Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Gazi Fevzi Demir, çok heyecanlı ve mutlu olduğunu söyledi.
Demir, “Hırsızın bu kadar kısa sürede yakalanması, malzemelerimizin tamamının bulunması bizleri çok sevindirdi. Edirne emniyetine çok teşekkür ediyoruz. Polis kardeşlerimiz canla, başla çalıştı. Gelsinler gazi maaşlarımızı biz onlara verelim demesi belki insafa getirmiştir. Bu konuda faydası olduğunu düşünüyorum. Aldıkları malzeme valimizin bize hediye ettiği bilgisayar, modem, televizyon ve aksesuarlar, kapalı olan çekmecemizde bazı evraklarımız vardı. Onlar işine yaramadı herhalde atılmış vaziyetteydi. Onlar bulunmadı. Ama önemli olan bilgisayar ve televizyonun olması bizleri çok memnun etti. Gaziler Derneği olduğu için çok daha fazla çalışma yapılmıştır. Valimiz ve emniyet müdürlüğümüzün çabasıyla çok daha çabuk oldu. Bir daha bu şekilde bir işe kalkışmamasını sağlayacak bir ceza almasını temenni ediyoruz” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi