25 Haziran 2022
29.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYERELBAKKALLARDA VERESİYE DEFTERLERİ KABARIYOR

BAKKALLARDA VERESİYE DEFTERLERİ KABARIYOR

-

Son günlerde bir biri ardına genle zamlar vatandaşların cebini yakıyor. Alım gücü azalan vatandaşlar alışverişlerini mahalle bakkallarından veresiye almak zorunda kalıyor. Edirne Bakkalar ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Süleyman Yaşagör, bakkallarda veresiye defterine yazdıran müşterilerin son günlerde çoğaldığını söyledi.
 

Son günlerde birbiri ardına gelen zamlar, dar gelirli vatandaşın bütçesini zorluyor. Hal böyle olunca vatandaşlar alış verişlerini yaptıkları mahalle bakkalına veresiye yazdırıyor.

Edirne Bakkalar ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Süleyman Yaşagör, ekonomik sıkıntılardan dolayı bakkallardaki veresiye defterine yazdıranların sayısının arttığını belirtti. Yaşagör, vatandaşlara uyarıda bulunarak veresiye olarak sadece gıda maddelerini yazdıklarını, alkol ve tütün ürünlerinin veresiye yazılmadığını söyledi.

Kaleiçi’nde 30 yıldan bu yana esnaflık yapan Yaşar Varel, veresiyelerin arttığını, vatandaşlara ellerinden geldiğince yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi.

Veresiye yazdıran vatandaşlar da eskiden bu kadar veresiye almadıklarını, ancak son yapılan zamlardan sonra alım güçlerinin iyice azaldığını, bu nedenle aldıkları temel ihtiyaç maddelerinin parasını bir dahaki ay ödemek üzere bakkal defterine yazdırmak zorunda kaldıklarını söylediler.

 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi