24 Haziran 2022
18 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYERELBELEDİYE BANDOSUNDAN MORAL KONSERİ

BELEDİYE BANDOSUNDAN MORAL KONSERİ

-

Edirne Belediye Bandosu, vatandaşlara moral konseri verdi. Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, bugün sokağa çıkan 65 yaş ve üstü vatandaşlara 9/8 lik şarkılarla moral verdiklerini söyleyerek, “Eğleneceğiz, güleceğiz, biz bu virüsü yeneceğiz” dedi.
 

Edirne Belediye bandosu, Polis Parkında vatandaşlara moral konseri verdi. 65 yaş ve üstü vatandaşlara müzikle destek olmak amacıyla düzenlenen etkinlikte, belediye bando ekibi parka gelen vatandaşlara keyifli anlar yaşattı.

Bazı vatandaşlar Samanyolu şarkısı eşliğinde dans ederken, parktaki vatandaşlar da söylenen şarkıya eşlik etti.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanırkulu, 65 yaş ve üstü vatandaşlara moral vermek amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Tanrıkulu, “bugün yaşlılar sokağa çıkması nedeniyle Edirne Belediyesi olarak dün ve bugün bando ile birlikte müzik ziyafeti veriyoruz. Aynı zamanda maske ve dezenfekte dağıtıyoruz. Belediye olarak biz sokak dezenfeksiyonundan apartman dezenfeksiyonuna, halkın bütün ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık. Belediye olarak tüm ekiplerimiz çok çalıştı. 65 yaş üstü sokağa çıkacağı zaman müzikle onlara destek verelim dedik. Neden müzikle destek, İmmün sistemin güçlü olabilmesi için bazı donelere ihtiyaç var. Bunlar da iyi beslenme, temiz hava ve moral. İmmün sistemi yükseltmek için özellikle 65 yaş üstü sokağa çıktığı zaman onlara 9/8 lik  ritimlerimizle de biz destek veriyoruz. Moral olarak da yüksek olan insanlar bu virüsü yenebilirler” dedi.

Edirne Polis Emeklileri Derneği Başkanı Ali Bilgin, Edirne Belediyesi bando ekibine teşekkür etti.

Bilgin, “ bu hafta 65 yaş ve üzeri üyelerimize moral olması amacıyla bando ekibi konser veriyor. İki günden beri gerek halka gerek üyelerimize etkinlik düzenlemeyi düşündük” dedi.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Tanrukulu, Edirne halkının koronavirüsü yendiğini belirterek, vatandaşlara tedbiri elden bırakmamaları çağrısında bulundu.

Tanrkulu, “Edirne halkı bu virüsü yendi. 20 günü aşkın pozitif vakamız yok. Bu bizi çok mutlu kılıyor. Ama önlemleri elden bırakmayacağız. Maskemizi takıp el hijyenini sağlayacağız. Biz bu virüsün üstesinden geldik gelmeye de devam edeceğiz. Moral çok önemli. Depresif hallerde immün sistem daha fazla çöküyor. Eğleneceğiz, güleceğiz, biz bu virüsü yeneceğiz. Önemli olan komik filmler ve oyun havaları dinleyelim” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, belediye bandosunun çaldığı oyun havaları ile oynarken, parktaki bazı vatandaşlar da eşlik etti.

 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi