27 Haziran 2022
17.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYERELBİLDİŞ, “HER TÜRLÜ DESTEĞE VARIMIZLA YOĞUMUZLA HAZIR OLACAĞIZ”

BİLDİŞ, “HER TÜRLÜ DESTEĞE VARIMIZLA YOĞUMUZLA HAZIR OLACAĞIZ”

-

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Edirne Şubesi, kuruluş yıl dönümü kapsamında Atatürk Anıtı’nda tören düzenledi. TEMAD Edirne Şubesi Başkanı Aydın Bildiş, Barış Pınarı Harekatı kapsamında Mehmetçiğimizin seferde olmasından ötürü her yıl kuruluş yıldönümü dolayısıyla gerçekleştirdikleri kutlamaları bu yıl iptal ettiklerini söyledi.
 

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Edirne Şubesi, kuruluş yıl dönümü kapsamında Atatürk Anıtı’nda tören düzenledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören, anıta çelenk sunulmasıyla devam etti.

TEMAD Edirne Şube Başkanı Aydın Bildiş, Türkiye genelinde 98 şubesi olan derneğin her yıl 17 Ekim tarihinde TEMAD'ın Kuruluş Yıldönümü ve Astsubaylar Günü’nün bütün il ve ilçe başkanlıklarının katılımı ile Anıtkabir ve Ankara’da çeşitli etkinliklerle kutlandığını söyledi.

TEMAD Edirne Şube Başkanı Aydın Bildiş, kahraman ordumuzun Astsubaylar Gününü kutladıktan sonra yaptığı konuşmasına “Bugün bize yakışan en güzel kutlamanın Atamızın huzurunda başlayıp, şehitlerimizin manevi huzurunda son bulan bir kutlama olacağına karar verdik” diye devam etti.

Bildiş, “Kahraman ordumuzun şerefli astsubayları ve aileleri; kuruluş yıldönümümüz ve Astsubaylar Günümüz kutlu olsun. Bu sene kutlamalarımızı Mehmetçiğimizin seferde olması ve şehitlerimize olan saygımız gereği resmi kutlamalarla sınırlı tutup, diğer bütün etkinliklerimizi iptal ettik. Bugün bize yakışan en güzel kutlamanın Atamızın huzurundan başlayıp, şehitlerimizin manevi huzurunda son bulan bir kutlama olacağına karar verdik. Bu topraklarda Türk adı var olduğu günden itibaren bağımsızlığımız, birlik ve beraberliğimiz sürekli tehdit altında olmuştur. Bu coğrafyada hür ve bağımsız kalmanın bedelini ecdadımız canı ile kanı ile ödemiştir. Ama tarihin hiçbir döneminde bu millet, bu vatanin esaretine izin vermemiş, mabedine namahrem eli değdirmemiştir.   Bugün de ülkemiz üzerinde her gün şekil değiştiren taktiklerle alçak oyunlar oynanmaya devam etmektedir. Mehmet Akif'in Çanakkale’de “Kimi Hindu, kimi yamyam, kimi bilmem ne bela” olarak tarif ettiği Türkiye düşmanları bugün de karşımıza PKK, iŞiD, FETo gibi değişik isimler altında çıkmaktadır. Bu hain taşeronlar, ülkemiz üzerinde tarihten bugüne olduğu gibi,  bundan sonra da emperyalist emellerin uşağı olmaya devam etmektedir. Bugün Suriye’de de aynı oyunun sahnelendiğini hep birlikte görmekteyiz. Sınırımızda bir terör devleti kurarak, bir beka sorunu yaratmak ve geleceğimizi tehdit altına alma girişimleri açıkça sergilenmektedir. Ancak; bu büyük millet, bu oyunlara fırsat vermeyeceğini 9 Ekim günü başlattığı Barış Pınarı Harekatı ile bütün dünyaya ilan etmiştir.” dedi.

Aydın Bildiş konuşmasına, Biz emekli astsubaylar her ne kadar ordudaki aktif görevimizi tamamlamış olsak da kalbimiz her zaman ordumuzla ve milletimizle birlikte atmaya devam etmektedir” diye devam etti.

Bildiş, “Tarihte olduğu gibi bugün de bu aşağılık oyunların karşısında aziz milletimizle birlikte dimdik duran ve bütün oyunları bozacak olan kahraman Türk Silahlı Kuvvetleridir. Bizler de bu kahraman ordunun mensubu şerefli astsubaylar olmaktan büyük onur ve şeref duyuyoruz. Astsubaylarımız, ordumuzda lider kadrosundaki görevlerini  icra  ederken,  her zaman milletinin hizmetinde olmaya devam edecektir. Ordumuzun omurgasını teşkil eden astsubaylarımız;   almış oldukları taktik, teknik ve idari eğitimlerle her türlü modern harp silah, araç ve gereçlerini kullanarak,   idamesini sağlayarak ve eğitimlerini vererek modern çağın şartlarına uyum sağlamışlardır. Bu donanımlarının yanında sahip oldukları yüksek ruh ve karakterle dosta güven,  düşmana korku salmaya devam edeceklerdir. Biz emekli astsubaylar her ne kadar ordudaki aktif görevimizi tamamlamış olsak da kalbimiz her zaman ordumuzla ve milletimizle birlikte atmaya devam etmektedir. Mehmedimizin ayağına değen her taş bizim yüreğimize saplanmaktadır, onları üzecek her kelime bizim uykularımızı kaçırmaktadır.  Bugün de vatan,  millet ve bayrak uğruna bizlere düşecek bir görev olduğunda bir saniye bile düşünmeden verilecek göreve ilk koşacaklardan olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Bu milleti ekonomik yaptırım tehditleriyle korkutarak geri adım attırmaya çalışanlara sesleniyorum. Tarihimiz, mevzubahis vatan olduğunda her şeyin teferruat olduğunu gösteren örnekler ile doludur. Örnek ml istiyorsunuz? İşte size, yanı basımızda duran Şükrü Paşa ve kahraman askerleri. Günlerce süpürge tohumu yiyip, yine de namerde minnet etmeyen kahramanlar. Bizim dedelerimizi tanıyanlar, bizlerin nelere katlanabileceğimizi göreceklerdir.

Buradan ilan ediyoruz ki; Ordumuz seferden dönene kadar,  bizler de destek seferberliğinde olacağız.  Gelişen Sartlara göre doğabilecek maddi manevi her türlü desteğe varımızla yoğumuzla hazır olacağız. Buna hazır olduğumuzun bir göstergesi olarak da,  Edirne Belediye Başkanlığımızın başlattığı kampanyaya destek amacıyla buradan dağılan herkesin harekât bitene kadar evinin balkonuna al bayrağımızı asmasını ve bunun Edirne'nin tamamına yayılmasını teklif ediyorum. Bu ülke Türk’üyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle tek bir millettir ve bölünemez. Her ne kadar ağzından salyalar akarak içimize nifak sokmaya çalışanlar olsa da bu alçaklara en iyi cevabı, az sonra astsubaylar ve bisikletçilerimiz el ele verip en büyük ortak değerimiz olan al bayrağınızı şehitliğimize taşıyarak vereceğiz. Çünkü gün birlik olma ve bunu dosta düşmana gösterme günüdür. Vatan söz konusu olduğunda çıkış noktamız Mustafa Kemal Atatürk’tür, varış noktamız şehitliktir.”

Bu anlamlı etkinliğimizde astsubayları yalnız bırakmayan, doğa ve çevre dostu oldukları kadar milli değerlerimize de sevdalı olduklarını her ortamda gösteren bisikletçi dostlarımıza teşekkür ediyorum. Astsubaylar bu desteğinizi hiç bir zaman unutmayacaktır. Yine törenimizin gerçekleşmesinde büyük destekleri olan Edirne Belediye Bandosuna, Edirne Belediyesi çalışanlarına ye emniyet mensubu arkadaşlarıma tatil günlerini bölerek yanımızda oldukları için teşekkür ederim.

Sözlerime son vermeden önce tarihte Türk adı var olduğu günden bugüne kutsal değerlerimiz uğruna şehadete ulaşan bütün şehitlerimizi ve basta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle anıyor,  hayatta olan gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Bugün kutladığımız Astsubaylar Günü münasebetiyle bütün astsubaylarımızın şahsında;  öncellikle Barış Pınarı Harekatını icra eden kahramanlarımız olmak üzere, erinden generaline kadar bütün Mehmetçiğimize ve güvenlik güçlerimize selam ve dualarımızı gönderiyoruz.   Allah yardımcınız, kılıcınız keskin, gazanız mübarek olsun.

Ne mutlu astsubaylık gibi onurlu bir mesleği seçenlere, ne mutlu askerlik yeminine sadık kalanlara, Ne mutlu Türküm diyene.” İfadelerini kullandı.

Düzenlenen törende Barış Pınarı Harekâtında görev yapan Mehmetçik ve şehitler İçin Edirne Asker Hastanesi Şehitliğine bisiklet dernekleri eşliğinde Türk bayrağı götürüldü. Tören, şanlı bayrağımızın Asker Hastanesi Şehitliği’ndeki göndere çekilmesi ile son buldu.

 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi