30 Haziran 2022
21.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYERELCHP EDİRNE ÖRGÜTÜNDEN ÇAKICI’YA TEPKİ

CHP EDİRNE ÖRGÜTÜNDEN ÇAKICI’YA TEPKİ

-

İnfaz düzenlemesiyle 16 Nisan’da cezaevinden tahliye edilen Alaattin Çakıcı, CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik bir mektup yayınlandı. CHP Edirne İl ve İlçe Başkanlıkları da ortak bir basın açıklaması yaparak Çakıcı’nın sosyal medya üzerinden Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırısını eleştirdi.
 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik Alaattin Çakıcı tarafından yayınlanan mektuba ilişkin CHP Edirne İl Örgütü ve İlçe Başkanlıkları da bir basın açıklaması paylaştı.

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı tarafından yayınlanan ortak basın açıklamasında şunlara yer verildi:

“Kamuoyuna Saygıyla duyurulur, CHP Edirne İl Örgütü ve İlçe Başkanlıkları olarak Sayın Genel Başkanımıza sosyal medya üzerinden yapılan saldırıyı ve tehditleri şiddetle kınadığımızı belirtmek isteriz. Bu yaşanan elim olay bir güç gösterisi olmayıp açık şekilde ülkemizin yönetim biçimini gözler önüne koymuştur. Ülkemizde mevcut yönetim boşluğunun bir sonucu ve devlet otoritesinin bitikliği gözler önüne bir kez daha serilmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yetkili makamlarının bu olaylar karşısında sessizliğini koruyor olması ve adli işlemlerin halen başlatılmamış olması kan dondurucu ve hukuk devleti anlayışından uzaklığın göstergesidir.

Bugüne kadar yaşanmış, baskılardan da, saldırılardan da ve tehditlerden de korkmadık ve korkmayacağız. Ülkemizin adaletsizliğe teslimini kabul etmediğimizi ve etmeyeceğimizi belirtmek isteriz.

Muhalefet edenlerin baskı ve tehditle susturulmaya çalışılması beyhude bir çaba olup sonuçsuz kalmaya devam edecektir.

Cumhuriyet Halk Partisinin savaş meydanlarında kurulan bir parti olduğunu hatırlatarak adalet ve demokrasi mücadelesinden asla geri adım atmayacağımızı belirtiriz.”

 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi