3 Temmuz 2022
21.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYERELDOLU YAĞIŞI EDİRNELİ ÇİFTÇİYİ VURDU

DOLU YAĞIŞI EDİRNELİ ÇİFTÇİYİ VURDU

-

Edirne’de dün etkili olan dolu yağışı Kemalköy ve Sarayakpınar Köyü’nde tarlalardaki ürüne büyük zarar verdi. Edirne Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Arabacı, dolu yağışıyla Arpa’nın yüzde yüz, Buğday’ın da yüzde elli oranında zarar gördüğünü söyledi.
 

Edirne’de dün öğle saatlerinde etkili olan dolu yağışı, tarlalarda ekili olan arpa ve buğdaya büyük zarar verdi. Çiftçiler, hasada az bir süre kala tarladaki ürünlerinin zarar görmesinin üzüntüsünü yaşıyor.

  Edirne Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Arabacı, dolu yağışının bazı bölgelerde tarladaki ürüne zarar verdiği belirterek, “İnşallah bundan daha kötüleriyle karşılaşmayız. Çiftçilere de geçmiş olsun diyoruz” dedi.

  Arabacı, “dün dolu yağışından sonra muhtarlarımızı telefonla arayıp bilgi aldım. Kemalköy’de belli bir alanda yüzde yüze varan dolu zararı olduğunu öğrendim. Özellikle arpada yüzde yüz zarar var. Şu an Kemalköy’de arpada yüzde yüz, buğdayda yüzde elliye varan zarar var gibi gözüküyor. Sarayakpınar köyünde yine dolu yağışı oldu. Orada da arpa zararı var. Allah beterinden saklasın. İnşallah bundan daha kötüleriyle karşılaşmayız. Çiftçilere de geçmiş olsun diyoruz” dedi.

 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi