24 Haziran 2022
16 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYERELDÖNERCİLERE ÖĞRENCİ BEREKETİ

DÖNERCİLERE ÖĞRENCİ BEREKETİ

-

Uzun süredir beklediği işi yapamayan tavuk dönerciler, yeni haftaya hareketli başladı. Öğrencilerin gelmesiyle tavuk dönercilerin işleri arttı. Bu arada tavuk döner fiyatları da zamlandı.
 

Edirne’de dönercilerin en yoğun olduğu çarşı merkezinde Bedesten dış dükkanlarındaki dönerciler, öğrencilerin kente gelmesiyle hareketlendi. Uzun süredir işsizlikten yakınan dönerciler, yeni haftaya hareketli başladı.

Bu arada tavuk döner fiyatları da zamlandı. Yeni zamla birlikte ekmek arası döner 9 lira, lavaş ise 12 lira oldu.

Tavuk döner satışı yapan esnaflardan Erhan Avcı, öğrencilerin gelmesiyle işlerinin hareketlendiğini söyledi.

Avcı, “Öğrenciler geldi, işler açıldı. Eskiye nazaran daha iyi oldu. Paket servislerimiz hızlandı. Üniversite öğrencileri gelince işlerimiz daha da iyi olacak, inşallah. Okullar açılmadan önce ağırlıklı olarak paket servis yapıyorduk. Gelen müşterilerimize masalara servis yapmaya başladık. Paket servis devam ediyor. İşlerimizde her hangi bir sıkıntı yok” dedi.

Dönerci esnaflarından Ömer Kaynak da işlerinin hareketlenmesine sevindiklerini kaydetti.

Kaynak, “işlerimiz hareketlendi daha iyi oldu. İnşallah daha da çok artar. İş yoktu, insanlar parasızlıktan oturamıyordu. Fiyatlar yükseldi. İnşallah daha iyi olacak diye düşünüyorum. Döner fiyatları zamlandı. Ekmek arası 9 lira, lavaş 12 lira. Bu da et fiyatlarından kaynaklanıyor” dedi. 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi