25 Haziran 2022
29.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYERELEDİRNE ESNAFINDAN BULGAR TURİSTE PCR TESTİ VAADİ

EDİRNE ESNAFINDAN BULGAR TURİSTE PCR TESTİ VAADİ

-

Bulgaristan vatandaşlarından ülkelerine dönüşte PCR testi istenmesi nedeniyle, Bulgaristan vatandaşlarının Edirne’ye gelişleri azaldı. Bunun üzerine kentte kuruyemiş ve şekerleme satışı yapan bir esnaf, başlattığı kampanya ile bin lira ve üzeri alış veriş yapan Bulgar vatandaşlarının PCR testlerini karşılamayı vaat etti.
 

Bulgaristan vatandaşlarının ülkelerine dönüşte PCR testi zorunluluğu getirilmesi nedeniyle son günlerde Edirne’ye alış veriş için gelen Bulgar turist sayısı yok denecek kadar azaldı. Bulgar turistin azalması nedeniyle Saraçlar Caddesi’nde kuruyemiş ve şekerleme satışı yapan bir esnaf, kampanya başlatarak Bulgar vatandaşların PCR test ücretini karşılamayı vaat etti.

  Esnaf Ahmet Ezer, basın mensuplarına yaptığı açıklamada bugün başlattıkları kampanya ile bin lira ve üzeri alış veriş yapan Bulgar vatandaşların ülkelerine dönüş için gerekli olan PCR test ücretini karşılayacaklarını söyledi.

Ezer, “Alış verişe gelen Bulgar vatandaşların PCR testini ve yerli vatandaşlarımıza sınır koymadan yüzde 15 indirim olarak yansıtmak istiyoruz ve bu kampanyayı başlatıyoruz. Edirne esnafının da desteğini bekliyoruz. Bulgar devleti yeni bir PCR testi koydu. Bulgar vatandaşlarımız gelmekte şu an zorlanıyorlar. Onlara destek olmak istedik. PCR testlerini biz karşılamak istedik belli bir alış veriş üzerindeki durumlarda.

 Çok güzel tepkiler alıyoruz. Kampanya bugün başladı. Şu anda olumlu dönüşler alıyoruz ve böyle süreceğini ümit ediyoruz.

  Bulgar vatandaşlarımıza bin lira ve üzeri alış verişlerine PCR testini biz karşılıyoruz. Türk vatandaşlarına da bin lira sınırı getirmiyoruz, her alış verişine yüzde 15 indirim olarak yansıtacağız” dedi.

 

Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar da kampanyanın olumlu sonuç vereceğine inandığını söyledi.

Dinar, “Çok güzel bir kampanya. Arkadaşımız afişini asmış, Bulgaristan’dan gelen vatandaşlarımıza bin liralık alış veriş yapana PCR testi benden diyor. Bulgaristan’da PCR testi zorunluluğu çıkardılar, dediler ki Türkiye’ye giderken PCR testi yaptıracaksınız burada. Tabi ekonomik olarak yük getiriyor olabilir. Buradaki esnafımız da ona katkı sağladı. Güzel bir şey bu. İnşallah bütün esnaflarımız böyle katkı sağlarlar. Çünkü Bulgar turistlere ihtiyacımız var bizim. Arkadaşımız yerli halkımıza da limit koymadan 10 liralık da olsa yüzde 15 indirim yapmış.  Oda çok güzel bir şey” dedi.

 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi