24 Haziran 2022
24.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYERELEDİRNE MUHTARLAR KONAĞI AÇILDI

EDİRNE MUHTARLAR KONAĞI AÇILDI

-

Edirne Köy ve Mahalle Muhtarları Federasyonu Muhtarlar Konağı’nın açılışı gerçekleştirildi. Edirne Valisi Ekrem Canalp, Türkiye’deki muhtarlık ve ihtiyar heyeti sisteminin dünyaya örnek olduğunu söyledi. Belediye Başkanı Recep Gürkan ise muhtarların demokrasinin gerçek temsilcisi olduğuna dikkat çekti.
 

Edirne Valiliği, Hükümet Caddesi üzerinde bulunan ve daha önce Köylere Hizmet Götürme Birliği hizmet binası olarak kullanılan tarihi konak, Edirne Köy ve Mahalle Muhtarları Federasyonuna tahsis edildi.

 

Edirne Köy ve Mahalle Muhtarları Federasyonu Muhtarlar Konağı, Edirne Valisi Ekrem Canalp, Milletvekilleri Fatma Aksal, Okan Gaytancıoğlu, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Köy ve Mahalle Muhtarları Federasyonu Kurucu Başkanı İrfan Tasmalı, köy ve mahalle muhtarlarıyla siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımları ile hizmete açıldı.

 

Açılışta konuşma yapan Edirne Valisi Ekrem Canalp, Türkiye’deki muhtarlık ve ihtiyar heyeti sisteminin dünyaya örnek olduğunu söyledi.

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, muhtarların demokrasinin gerçek temsilcisi olduğuna değindi.

 

Açılış töreninde konuşan Edirne Milletvekilleri Fatma Aksal ve Okan Gaytancıoğlu da konağın hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

Daha sonra törene katılan tarafından kurdele kesimiyle konağın açılışı gerçekleştirildi.

Açılışın ardından protokol üyeleri ve muhtarlar hizmete açılan Edirne Köy ve Mahalle Muhtarları Federasyonu Muhtarlar Konağında incelemelerde bulundular.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi