22 Haziran 2024
17.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYERELFİLİZ GENCAN AKIN’DAN GÖVDE GÖSTERİSİ

FİLİZ GENCAN AKIN’DAN GÖVDE GÖSTERİSİ

-

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Şükrü Ciravoğlu’nun adaylıktan çekilmesinin ardından Belediye Başkan Adayı olan Av. Filiz Gencan Akın, İl Başkanlığı önünde çok sayıda partili tarafından coşkulu bir şekilde karşılandı. İl Başkanlığı ziyaretinin ardından Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirilen törende konuşan Filiz Gencan Akın, “Yolumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur. Başlıyoruz.” diyerek, seçim startını verdi.


Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Şükrü Ciravoğlu’nun adaylıktan çekilmesinin ardından Belediye Başkan Adayı olan Av. Filiz Gencan Akın, bugün sabah saatlerinde İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek, seçim startını verdi. Filiz Gencan Akın, İl Başkanlığı binası önünde çok sayıda partili tarafından coşkuyla karşılandı.

Merkez İlçe Başkanlığını ziyaret eden Akın, ardından partililerle beraber yürüyerek Atatürk Anıtı’na geçti. Atatürk Anıtı’ndaki programa; İl Başkanı Samet Kahraman, Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı, kadın ve gençlik kolları üyeleri ile çok sayıda partili katılım gösterdi.

Programın açılış konuşmasını yapan Merkez İlçe Başkanı Balkanlı, 31 Mart’ta Edirne’de yeniden tarih yazacaklarını ifade etti.
Balkanlı, “2019 yılında Edirne Belediye Başkanlığı’nda bizlere duyduğunuz güven ve zaferi başarılı bir sosyal belediyecilik ve yönetim anlayışımızla taçlandırdık. Şimdi daha güçlü bir azimle yine sizlerin desteğiyle, Edirne’mizi ve tüm yerel yönetimlerimizi kazanmaya, kentimizde toplumun tüm kesimlerinin refah içinde huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşadığı bir şehir olarak tekrar yönetmeye talibiz. Yerel seçimlerdeki başarımız sadece bir zafer değil, aynı zamanda umudun, değişimin, gelişimin kapısını aralamak demektir. Bu seçimlerde Edirne’de bir kez daha tarih yazacağız.”dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da, “Partimin adayı kimse, benim de adayım odur.” dedi.
Gürkan, “Yıllar önce CHP’nin rozetini yakama takarken hem kendime, hem de orada bulunan arkadaşlarıma bir söz verdim; ‘Bu rozet, benim evlatlarıma bırakacağım en büyük mirasımdır’ dedim. Birileri gibi yapmayı bir an dahi düşünmedim. Partimi bırakayım, başka yerlere gideyim, savrulayım gibi düşünceler aklımın köşesinden dahi geçmedi, geçmeyecek. Partimin adayı kimse, benim de gönlümün, mücadelemin, siyasi etik anlayışımın etik adayı odur ve onun arkasında sonuna kadar durmaya devam ettim, bundan sonra da devam edeceğim.”şeklinde konuştu.

Milletvekili Ahmet Baran Yazgan ise, Edirne’nin yıllardır süregelen sosyal yaşam kültürüne devam edebilmesi için 31 Mart’ta gerçekleştirilecek seçimin çok önemli olduğunu belirtti.
Yazgan, “Cumhuriyet Halk Partimiz yeni adayını belirledi. Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Ülkemiz büyük ekonomik sıkıntılarla ve baskılarla mücadele ediyor. Aynı zamanda sayın başkanımızın dediği gibi yaşamımıza müdahalelerle geçiyor. Ben şahsım Ankara’da Edirne’miz için bunun için mücadele yapmaya çalışıyorum. Sonuna kadar yapmaya devam edeceğim. Burada da Edirne Belediye Başkanı bu mücadeleyi yapmaya devam edecek. O’nun adı da Filiz Gencan Akın’dır” ifadelerini kullandı.

CHP İl Başkanı Samet Kahraman da, Cumhuriyet Halk Partisi bayrağının Edirne Belediyesi’nde dalgalanmaya devam etmesi adına çok çalışacaklarını söyledi.
Kahraman, “Geldiğimiz bu günde, bugün burada karşımda, kadınları ve gençlerin çoğunluğunu bir kez daha gördüm. Kadınlarımız ve gençlerimiz nerede çoğunluktaysa orada mutlaka başarı vardır, bu başarı Edirne’de de aynı şekilde olacaktır. Biz örgüt olarak çok güçlüyüz. Belediye meclis üyelerimiz, il genel meclis üyelerimiz ve belediye başkan adayımız Filiz Gencan Akın ile birlikte 31 Mart’ta yine Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını hep beraber dalgalandıracağız.” şeklinde konuştu.

Belediye Başkan Adayı Filiz Gencan Akın da, “Yolumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur. Başlıyoruz.” diyerek, seçim startını verdi.
Akın, “Eğer halk isterse, karşımda gördüğüm bu örgüt isterse Edirne’mizde Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağı dalgalanmaya devam edecektir. Bu çok nettir. Adaylıklar sürecinde yarışabiliriz ama birbirimize kızamayız, sırt çeviremeyiz. Biz büyük bir aileyiz. Hepimizin ailesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Yanan meşale, onun meşalesidir. Şunu içtenlikle ve tüm samimiyetimle söylüyorum. Şükrü abimiz, parti büyüğümüz yola devam etseydi yine hep birlikte omuz omuza mücadele etmeye devam edecektik. Ben de şimdi karşınızda 100 yıllık dev çınarımızın bir filizi olarak, olarak sizlerin kızı, arkadaşı, komşusu, öz evladınız mücadeleye, bu bayrağı sizlerin desteği ile taşımaya hazırım. Şimdi; kimseyi küstürmeden, ayırmadan, kırmadan, ötekileştirmeden, birleşerek zafere yürüme zamanı. Edirne’mizde Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını seçimi kazanarak yeniden dalgalandırma zamanı. Yarınlar artık bizlerin, yarınlar Atatürk gençliğinin, yarınlar Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında yaşayan nefes alan her bir vatandaşın. Yolumuz açık olsun. Yolumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur. Başlıyoruz.”dedi.
Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side