2 Temmuz 2022
21.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYERELGÜRKAN'DAN 80 GÜN SONRA KEPENK AÇAN ESNAFA ZİYARET

GÜRKAN’DAN 80 GÜN SONRA KEPENK AÇAN ESNAFA ZİYARET

-

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, COVİD-19 tedbirleri kapsamında kapanan ve 80 günlük aradan sonra faaliyetlerine tekrardan başlayan esnafı ziyaret ederek, ‘Hayırlı İşler’ diledi. Gürkan, ziyaret sırasında ‘Edirneliler tava ciğer yemeden duramaz’ diyerek, Edirne’nin ünlü lezzeti Tava Ciğerini de yemeyi ihmal etmedi.
 

COVİD-19 tedbirleri kapsamında kapanan kafe, restoran ve kahvehaneler,  80 günlük aradan sonra tüm Türkiye’de olduğu gibi Edirne’de de faaliyetlerine tekrardan başladı. Edirne Belediyesi hem esnafa katkı sunmak hem de vatandaşların sağlıklarını korumak adına bu hafta sonu kepenklerini tekrardan açacak olan bin 700 lokanta, kafe ve kahvehanelerin dezenfektesini gerçekleştirdi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’da 1 Haziran tarihi itibariyle faaliyetlerine tekrardan başlayan esnafı CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ve CHP İlçe Başkanı Av. Burak Güngörmedi ile birlikte  ziyaret ederek, esnafa ‘Hayırlı İşler’ diledi. Gürkan, ciğerci esnafı ziyareti sırasında da yaklaşık 80 gündür yemediği Edirne’nin ünlü lezzeti Edirne Tava Ciğerini de yemeyi ihmal etmedi.

Esnaf ziyareti sırasında basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Gürkan, Edirne’de işletme sahiplerinin kurallara uyduğunu söyledi.

Gürkan, “80 günlük bir aradan sonra Türkiye genelinde olduğu gibi Edirne’mizde de lokantalar, kafeler, kahvehaneler tekrar faaliyetlerine başladı. Bu başlangıç sosyal mesafeye ve hijyen kurallarına uyarak devam edecek. Bu işletmede de olduğu gibi el dezenfektanları, kolonyalar, maskeler var.  İşletme sahiplerimizde hijyen kurallarına uyuyorlar. Biz de İl Başkanım ve İlçe Başkanımla birlikte esnafımıza bu çok zorlukla geçirdiği 80 günden sonra hayırlı işler dileyelim dedik. İşin doğrusu 80 gündür ciğeri özlemiştik. Edirneliler ciğer yemeden çok duramaz. Geldik Kemal Usta’da hem birer tava ciğer yemek hem de hayırlı işler dilemek istedik” dedi.

 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi