27 Haziran 2022
30.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYERELHERSEKZADE AHMET PAŞA CAMİİ YENİLENİYOR

HERSEKZADE AHMET PAŞA CAMİİ YENİLENİYOR

-

Keşan’da bugün dışarı çıkabilen 65 yaş ve üstü vatandaşların bir kısmı soluğu Hersekzade Ahmet Paşa Camii’nde aldı. İkindi namazı için camide bulunan vatandaşlarla buluşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, tarihi camide yapılacak olan tadilat çalışmasının da müjdesini verdi.
 

Bilindiği üzere 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın bugün saat 14:00 ve 20:00 saatleri arası sokağa çıkma izni vardı. Keşan’da ikindi vaktinde 65 yaş ve üstü vatandaşların bir kısmı namazlarını kılmak için Hersekzade Ahmet Paşa Camii’ndeydi. Vatandaşlarla buluşmak ve onlara seccade dağıtmak için camide bulunan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit tarihi camide yapılacak tadilat hakkında bilgiler verdi.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, ‘’Bugün Pazar günü, izin günleri olması nedeniyle 65 yaş üstü vatandaşlarımıza maske ve seccade dağıttık. İkindi namazında bugün ibadetlerini yapacaklar. Onları özlemişiz. 65 yaş üstü cemaatimizle Hersekzade Ahmet Paşa camiimizde buluştuk. Onları özlediğimizi ifade ettik. Onlara sağlıklı sıhhatli günler diliyorum. Tarihi Hersekzade Ahmet Paşa Camii’nin yeniden bakım ve onarıma gireceğinin müjdesini verdikç. Turizm Bakan Yardımcımıza, Valimize, Milletvekilimiz Fatma Aksal’a ve Ak Parti İl Başkanımız Belgin İba’ya yürekten selamlarımı sunuyorum. Süreci çok hızlandırdılar. Bakıma ihtiyaç olan camimizin 2 yıl içinde ibadete açılacağı müjdesini veriyorum.

Daha sonra Helvacıoğlu 65 yaş ve üstü vatandaşlarla sohbet etti.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi