28 Haziran 2022
29.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYERELİLK ASFALTLAMA ABDİ İPEKÇİ CADDESİ’NDE

İLK ASFALTLAMA ABDİ İPEKÇİ CADDESİ’NDE

-

Edirne’nin altyapı sorununa çözüm bulmak amacıyla ilk kazmanın vurulduğu Şükrüpaşa Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi’nde kanalizasyon, içme suyu ve yağmur suyu toplama kanalları tamamlandı. Belediye ekipleri, caddede asfaltlama çalışmalarına başladı. Belediye Başkanı Recep Gürkan, Abdi İpekçi Caddesi’ndeki asfaltlama çalışmasının bayrama kadar tamamlanacağını açıkladı.
 

   Edirne’nin kanayan yarası olan altyapı sorununa çözüm bulmak adına 15 Aralık’ta ilk kazmanın vurulduğu Şükrüpaşa Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi’nde asfaltlama çalışmalarına başlandı.

  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, asfaltlama çalışmalarını yakından inceledi. Çalışmalar kapsamında caddede kanalizasyon, içme suyu ve yağmur suyu toplama kanalları tamamlandı.

  Başkan Gürkan, asfalt çalışmasının bayrama kadar tamamlanacağını, mahalle sakinlerini tozdan kurtulacağını söyledi.

 

  Gürkan,  “15 Aralık’ta başladığımız altyapı çalışmaları şehirde bütün hızıyla devam ediyor. Bu sürecin üzerine COVİD-19 tedbirleri de girince çok sıkıldınız, çok zor günler geçirdiniz. Bunların hepsini biliyoruz. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı sizlerden bir kere daha özür diliyoruz ama 1934 yılından kalma şebekelerimizin de mutlaka yenilenmesi gerekiyordu.

   Buradaki çalışmamızı 3 gün içerisinde bitirmeyi planlıyoruz. Bu sıcak günlerde tozdan kurtulacaksınız. Tabi burası ana bir cadde. En sorunlu caddemizdi. Burada çift kat 2 binlik yağmur suyu kanalları, 1200’lük kanalizasyon hattı ve 225’lik içme suyu hattı döşendi, mazgalları yapıldı. Bugünde asfaltımıza başladık. Bayrama kadar Abdi İpekçi Caddesi’ni  pırıl pırıl bir şekilde tamamen asfaltlanmış olarak, sizlerin hizmetinde olacak. Diğer taraftan Abdi İpekçi kadar geniş olmayan, caddenin bir tarafını bozduğumuz yerlerde de asfalt yama çalışmalarımız başladı. Bu da tüm hızıyla devam edecek. Hepinize sağlıklı günler diliyorum. Evden kalmaya devam edin. Biz sizin için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.


Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi