1 Haziran 2023
14.9 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYERELİPSALA’DA KEDİ VE KÖPEK ÖLÜMLERİ

İPSALA’DA KEDİ VE KÖPEK ÖLÜMLERİ

-

Edirne’nin İpsala ilçesinde, son bir haftada kedi ve köpeklerin zehirlenerek öldürülmesi endişe yarattı. Başkanı Abdullah Naci Ünsal, hayvanların zehirlenerek öldürülmelerini kapsamlı olarak araştırdıklarını belirterek, ilk belirlemelere göre, olayda arsenik ve siyanür türü güçlü ilaçların kullanıldığını söyledi.
 

Edirne’nin İpsala ilçesinde sokak üzerinde 4 kedi ve 3 köpek zehirli et ile öldürülmesi, 4 kedinin de kaybolması ilçede üzüntü ve endişe yarattı. İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, olayın katliam olarak nitelendirdi.

Köprü Mahallesi’nde hayvanların öldürülmesinin ardından harekete geçen hayvan severler kaymakamlık, belediye ve emniyete başvurup, sorumlularının bulunmasını istedi.

İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, hayvanların zehirlenerek öldürülmelerini kapsamlı olarak araştırdıklarını belirterek, ilk belirlemelere göre, olayda arsenik ve siyanür türü güçlü ilaçların kullanıldığını söyledi.

Köprü Mahallesi sakinlerinden Hüseyin Bülbül, bahçesinde baktığı 3 kedisini zehirlenerek öldürülmüş halde bulduğunu, baktığı 12 kediden 8’inin de kayıp olduğunu söyledi.

Aynı mahallede oturan Ali Önder de gece yarısı bahçesinde baktığı köpeklerinin zehir verilerek öldürüldüğünü anlattı.

Baktığı kedisi ölen Hasan Gültekin ise bahçesinde beslediği üç kedisini evden dışarı çıkarmadığını, endişeli olduklarını söyledi. 


Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi