26 Haziran 2022
23.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYERELKEŞAN SAHİLLERİ TEMİZLENİYOR

KEŞAN SAHİLLERİ TEMİZLENİYOR

-

Keşan Belediyesi tarafından mücavir alanlarda yapılan temizlik çalışmaları devam ediyor. Erikli Sahilinin ardından Yayla Sahilinde de temizlik çalışmaları başladı.
 


Keşan Belediyesi tarafından mücavir alanlarda yapılan temizlik çalışmaları devam ediyor.


Yenimuhacir ve Esetçe Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında Erikli Sahili’nin ardından Yayla Sahili’nde de çalışmalara başlandı.


Konuyla ilgili olarak bilgi veren Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Altay, “Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun talimatı ile Yayla Limanı’ndan başlamak üzere Yayla Sahili’nde temizlik çalışmalarına başlandık. Burada 3 kamyon, 1 kepçe ve 6 tırpancı ile ot biçme çalışmalarımıza başladık. Vatandaşlarımızın evsel atıklar dışında çöp atmamasını istiyoruz. Biriken inşaat atıkları, dal ve budakları bir defalığına mahsus olmak üzere alıyoruz. Bundan sonra evsel atık dışında çöp atan vatandaşlarımıza Belediye Kanunu’nun 41.maddesinde yer alan Kabahatler Kanunu uyarınca yasal işlem yapmak zorunda kalacağız. Çünkü attıkları kötü atık ve inşaat atıkları çöp araçlarımızın hidroliklerine zarar vermektedir. Bu arada Yayla’daki çalışmalarımıza katkı veren Yenimuhacir ve Esetçe Belediyesi’ne de teşekkür ediyoruz.” dedi.


Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi