24 Haziran 2022
24.9 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYERELKILIÇDAROĞLU’NA SALDIRIYA EDİRNE’DEN TEPKİ

KILIÇDAROĞLU’NA SALDIRIYA EDİRNE’DEN TEPKİ

-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı şehit cenazesinde protesto edilerek saldırıya uğraması, Edirne’de CHP örgütü tarafından yapılan basın açılmasıyla kınandı. CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, saldırının protesto değil organize bir eylem olduğunu söyledi.
 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'nın Çubuk ilçesinde şehit sözleşmeli piyade er Yener Kırıkcı'nın cenaze namazının ardından bir grup tarafından protesto edilerek saldırıya uğradı. Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı, CHP tarafından 81 ilde düzenlenen eş zamanlı basın açıklaması ile kınandı.

  Edirne’de Saraçlar Caddesi’nde yapılan basın açıklamasına Belediye Başkanı Recep Gürkan, Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, İyi Parti İl Başkanı Ekrem Demir, partili belediye başkanları, meclis üyeleri ile partililer katıldı.

  CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, yaptığı basın açıklamasında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırının şehit Yener Kırıkcı ve ailesine karşı da büyük bir saygısızlık olduğunu belirtti. Saldırının protesto değil organize bir eylem olduğunu öne süren Pekcanlı, “yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir kışkırtma da değildir. Bu, son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır” dedi.

  Pekcanlı, “bu saldırının azmettiricileri bellidir: adına gazete denen bir takım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisini ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse;

bir takım operasyon kanallarında, kimler Sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa; Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse; meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal’in ‘’iki büyük eserinden biri’’ dediği, Cumhuriyet Halk Partisine kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır”.

Toplumumuza kin ve nefret tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri bugün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler. Askerimize kurşun sıkarak, bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle, attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkârıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Bunların ipini tutan odaklar da aynıdır.

Biz, Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir üyesi olarak, bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasında ki güçlere karşı dimdik ayaktaydık, ayakta durmaya da devam edeceğiz”.

 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi