25 Haziran 2022
18.8 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYERELKORSAN SERVİSE DİKKAT!

KORSAN SERVİSE DİKKAT!

-

Edirne Servis Araçları Odası Başkanı Ergun Ellibir, izin belgesi olmaksızın öğrenci taşıyan araçlara karşı velileri uyardı. Ellibir, “çocuğunuzu bindirdiğiniz aracın S plakalı araç olması ve belediyeden gerekli izinleri almış araç olmasına dikkat edin” dedi.
 

Edirne Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Ellibir, korsan taşımacılığa karşı velileri uyardı.

Ellibir, Karayolu Trafik Kanunun değişikliği ile belediyeden izin belgesi almaksızın öğrenci taşıyan araçlara ve araçlardan faydalanan öğrenci velilerine 334 TL ceza kesileceğini söyledi.

Ellibir, “Çocuklarınızı korsan tabir ettiğimiz (S) plakasız ve belgesiz araçlara, hususi otolarla  ve taksiler ile servis yaptırmayın. Çünkü servis şoförleri eğitimli belgelidir. servis  araçları özel donanımlı ve güvenli araçlardır. Çocuklarımızın can güvenliği için belgeli (S) plakalalı öğrenci servis araçlarımızdan faylanmaları gerektiği söyledi. Bu nedenle velilerimize burada önemli görevler düşmektedir. Çocuğunuzu bindirdiğiniz aracın (S) plakalı araç olması ve belediyeden gerekli izinlerini almış araç olmasına dikkat etmeleri gerekmektedir. Yeni eğitim ve öğretim yılının şimdiden öğrencilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı uğurlu olmasını, başarılı bir yıl geçirmelerini diliyorum. Esnafımıza da kazasız belasız bir dönem geçirmesini temenni ediyorum” dedi.

Başkan Ellibir, okul servis araçlarında olması gereken özellikleri de sıraladı.

 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi