27 Haziran 2022
23.8 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKARİYERMAKİNE MÜHENDİSLERİ ODASI, YENİ BAŞKANINI SEÇİYOR

MAKİNE MÜHENDİSLERİ ODASI, YENİ BAŞKANINI SEÇİYOR

-

Makine Mühendisleri Odası(MMO)Edirne Şubesi’nin 14’üncü Dönem Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Şubenin yeni yönetimi için Demokrat Mühendisler ve Trakya Demokrat Makine Mühendisleri aday listeleri yarıştı.

Makine Mühendisleri Odası(MMO)Edirne Şubesi’nin 14’üncü Dönem Olağan Genel Kurulu yapıldı. Odanın büyük toplantı salonunda Cumartesi günü gerçekleştirilen genel kurulun ardından bugün de seçimler yapıldı. Edirne Şubesine kayıtlı oda üyeleri, genel kurul salonuna gelerek oylarını kullandı.

Makine Mühendisleri Odası(MMO)Edirne Şubesi’nin seçimli genel kurulunda Makine Mühendisi Mehmet Ruhan Timur’un Mavi, Makine Mühendisi Aziz Avukatoğlu’nun beyaz listeleri yarıştı.

  Seçimli genel kurula beyaz liste ile katılan mevcut oda başkanı Aziz Avukatoğlu, pandemi döneminin başında oda başkanı seçildiğini, ancak bu süreçte oda için hedefleri çalışmaları gerçekleştiremediklerini söyleyerek, yeni dönemde tekrar aday olduğunu belirtti.

Avukatoğlu, “Hayırlı olsun, üyelerimiz gelip burada birliğe olan desteklerini veriyorlar demokratik hakları olan oylarını kullanıyor. Kim kazanırsa kazansın hayırlı olsun. İki grup halinde seçimlere girdik. Demokrat Mühendisler ve Trakya Demokrat Makine Mühendisleri listesi. Kazanana hayırlı olsun şimdiden. Kim kazanırsa başarılı bir dönem geçirmesini diliyorum. Bizim geçen dönemki şanssızlığımız, Şubat’ta seçimi kazandık, Mart ayında pandemi patladı ve sokağa çıkma yasakları geldi. Yapabilmek istediğimiz şeyleri fiiliyata geçirmekte çok zorlandık hatta birçoğunu da geçiremedik. Hiçbir şey yapamadığımız için boşa geçen bir dönemde hiçbir şey yapmadı dedirtmemek için tekrar aday olduk. Önümüzdeki dönemde eğer seçime katılan arkadaşlar teveccüh gösterirse yapacağımız ilk iş birliği beraberliği arttırmak ve bir sempozyum düzenlemek istiyoruz. Odaya aidiyet duygusunu aşılamak ve istiyoruz tüm üyelerle temas etmek istiyoruz. Biz de 2 bin 400 üye var, odadan beklentilerini yaşadığı sıkıntıları genel yaymak ve çözüm üretmek çabası içinde olacağız” dedi.

Başkan adaylarından Makine Mühendisi Mehmet Ruhan Timur ise seçilmeleri halinde Trakya’daki tüm oda üyeleriyle birlikte iyi işler yapacaklarına inandıklarını söyledi.

Timur, “Katılan bütün arkadaşlarıma başarılar dilerim. Biz gelirken, odamızın üye için değil üyelerimiz oda olduğu mantıkla büyüdük. Bugüne kadar yaptığımız bütün çalışmalarda kendi üye çalışmalarımızı hep ön tarafa aldık. Budan sonda da öyle olacağını taahhüt ettik. İki dönem yaptıktan sonra herkesin yerini yedekten gelen üyelere vermesi konusunda karar aldık. Bu yüzden önümüzdeki dönemde eğer seçilirsek elimizden geleni yaparak bütün Trakya’da tüm üyelerimizle birlikte iyi işler yapmaya çalışacağız. Herkese buraya gelip seçime oy verdikleri için teşekkür ederim” dedi.

Odanın seçimli genel kurulunda haber yayına hazırlandığı sırada oy sayımı devam ediyordu.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi