17 Haziran 2024
32.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYERELMOBİLYA FABRİKASINDA KORKUTAN YANGIN

MOBİLYA FABRİKASINDA KORKUTAN YANGIN

-

Kırklareli’nde bir mobilya fabrikasında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevler, rüzgarın da etkisiyle diğer işyerlerine de sıçrarken; söndürme çalışmalarına çevre illerden itfaiye ekipleri ve askeri itfaiye de katıldı. Olay yerine gelen Kırklareli Valisi Osman Bilgin, “Yangın kontrol altına alındı. Endişelenecek bir şey yok.” ifadelerini kullandı.

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde bulunan bir mobilya fabrikasında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Fabrikanın depolama tesisinde çıkan yangın, kısa sürede büyüyerek fabrika satış mağazasına ve diğer işyerlerine de sıçradı. Yangının büyümesiyle çevre illerden itfaiye ekipleri yangın söndürme çalışmalarına destek verirken; askeri itfaiye de yangınla mücadele çalışmalarına katıldı. Dumandan etkilenenler 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından Lüleburgaz Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.


Kırklareli Valisi Osman Bilgin olay yerine gelerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vali Bilgin, mobilya fabrikasında çıkan yangına Lüleburgaz itfaiyesi ile birlikte Edirne, Tekirdağ, Kırklareli itfaiyeleri ve Orman İşletme Müdürlüğü arazözlerinin müdahale ettiğini belirterek, “16 bin metrekare kapalı alanı olan bir mobilya fabrikasında bir saat önce çıkan yangına başta Lüleburgaz itfaiyemiz ile birlikte Edirne, Tekirdağ, Kırklareli itfaiyelerimiz ve Orman İşletme Müdürlüğü arazöz araçlarıyla müdahale edildi. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum, çok şükür can kaybımız yok. Bütün çalışanları tahliye ettik. Karbonmonoksit zehirlenmesi yaşayan vatandaşımız var. Bir de ikinci derecede yanık olan fabrika sahibi vatandaşımız var. Şu anda önemli olan önce insan sağlığı. Fakat yangınla ilgili olarak burası ahşap mobilya fabrikası olduğu ve içerisinde plastik malzemeler de bulunduğundan yangının büyümesine sebep olan unsurlar. Bu nedenle içeride olan yangını hemen söndürmek mümkün değil. Fabrikanın bulunduğu alanı AFAD ile koordinasyon halinde izole altına aldık. Yangın şu an bizim kontrolümüzde, rüzgar bizim lehimize. Endişelenecek bir şey yok. Allah daha büyük afetlerden korusun. Yangının çıkış nedeni araştırılıyor, araştırma tamamlanmadan kesin sebebini söylemek mümkün değil.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side