24 Haziran 2022
18 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYERELRİTİMLERİNİ SERGİLEDİLER

RİTİMLERİNİ SERGİLEDİLER

-

Edirne Belediyesi’nin hizmete sunduğu Edirne Yaşam Merkezi’nde Müzik ve Ritim atölye çalışmalarına katılan öğrenciler konser verdi.
 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın ‘Geleceğimizin teminatı çocuklarımız daha da donanımlı yetişmeli’ diyerek 1 Ekim tarihinde eski İmam Hatip Lisesi yanındaki binada hizmete sunduğu Edirne Yaşam Merkezinde; tiyatrosundan bale salonuna, masa tenisinden müzik kursuna kadar çocuklar kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda ücretsiz eğitim alıyor.

Müzik ve ritim atölye çalışmalarının 10 ekim itibariyle başladığını belirten yetkililer,Tef, def, bendir, davul, darbuka, marakas gibi enstrümanlar ile 3 ay boyunca enstrüman tanıma, başlangıç egzersizleri gibi konular işlenerek çocukların ritim temelinin oluşturulduğunu belirtti.

9 aydır süren atölye çalışmalarını sergilemek amacıyla 15 Ocak itibariyle konser çalışmaları başladı. İki guruptan oluşan Atölye çalışmalarında küçük grupta 9 öğrenci, büyük grupta ise 7 öğrenci eğitim aldı.

Mart ayı itibariyle gönüllü olarak konser çalışmalarına gitar öğretmeni Kubilay Yence de katılarak ritim grubuna tecrübe kattı. Ritim gurubunun Eski Vali Konağında verdiği mini konseri Belediye Başkan Yardımcısı Yaver Tetik de izledi.

 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi