3 Aralık 2022
5.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYERELÜREKAD ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

ÜREKAD ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

-

Edirne Valiliği tarafından kurulan Kadın Girişimcileri Üretim ve İşletme Kooperatifleri, il genelinde faaliyet gösteren diğer üretim ve işletme kooperatifleri ile yine Edirne’de faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlarda eğitim alan üretim ve istihdama katılan kadınların başarılarının onurlandırılması amacıyla Türkiye’de ilki gerçekleştirilen Üretimde Kadın Girişimciler (ÜREKAD) ödülleri sahiplerini buldu.
 

Edirne Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen Üretimde Kadın Girişimciler ödül törenine Edirne Valisi Ekrem Canalp, eşi Dr. Ayten Canalp, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk, siyasi parti temsilcileri ile STK temsilcileri katıldı.

Edirne Valisi Ekrem Canalp ödül töreninde yaptığı konuşmada, kadınların üretime katılarak istihdama katkı sağladıklarını belirterek “Kazananlar aynı zamanda kazanmakla kalmadı, kazandırdı da. Çünkü sizler bu yarışmaya katılarak diğer kadınlarımıza da örnek olmayı başardınız. Sizler bir teşebbüste bulundunuz ve etrafınızdaki diğer kadınları da cesaretlendirdiniz. Yapmış olduğunuz bütün işlerde örnek olmaya ilham vermeye devam ediniz, hepinize teşekkür ediyorum ” dedi.

Vali Ekrem Canalp'in eşi Dr. Ayten Canalp de yarışmanın Edirne'nin her yerinden yoğun ilgi ve destek gördüğünü söyledi.

Törene videolu mesaj göndererek destek veren Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yarışmaya katılan tüm girişimci kadınları tebrik etti.

Edirne Valiliğinin koordinesinde ve Hanımefendi Dr. Ayten Canalp’in öncülüğünde tamamı kadınlardan oluşan jüri üyelerinin yaptığı titiz değerlendirmenin ardından 1’ciliği yıpranmış mobilya ve aksesuarlara dönem ruhunu bozmadan yeniden hayat veren Fevziye Sakarya, 2’ciliği Havsa Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Kurucu Üyesi Hülya Tuncer alırken, damla sulama yöntemiyle çeltik üretimi yapan çiftçi Arzu Güney 3. oldu.

Yarışmada ayrıca, Yaratıcılık ödülüne Sevilay Güler, Jüri Özel Ödülüne Seher Tosun layık görülürken, Aycan Büyükçınar, Bahar Başkurt, Gülcan Yetim,  Cemile Başkan ve Gülay Arı Mansiyon ödülü aldı.

ÜREKAD ödül töreni toplu fotoğraf çekimini ardından sona erdi.Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi