24 Haziran 2022
24.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYERELUZUNKÖPRÜ SAHİPSİZ SOKAK HAYVANLARI BAKIM VE TEDAVİ MERKEZİ AÇILDI

UZUNKÖPRÜ SAHİPSİZ SOKAK HAYVANLARI BAKIM VE TEDAVİ MERKEZİ AÇILDI

-

Uzunköprü Belediyesi Hayvan Barınağı ile Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Tedavi Merkezi hizmet vermeye başladı. Koronavirüs salgınından dolayı açılışı yapılamayan barınağı Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan sosyal medya hesabında yayınladığı video ile halkına tanıttı.
 

Uzunköprü’de sokaktaki dostlarımızı sevindiren bir gelişme yaşandı. Uzunköprü Belediyesi Hayvan Barınağı, Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Tedavi Merkezi hizmet vermeye başladı. Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, Koronavirüs salgınından dolayı açılışı yapılamayan barınak hakkında teknik ve mali bilgileri sosyal medya hesabı üzerinden Uzunköprülülerle paylaştı.

‘’Barınağımız 300 hayvan kapasiteli ve yaklaşık 6 bin metrekare bir alana kurulmuş durumda… Barınağımızın teknik özelliklerinin yanısıra mali verileriyle ilgili de sizlerle bilgi paylaşmak isterim. Yüzde 50 hibe ile başlayan bu projenin toplam maliyeti 1 milyon 462 bin TL’dir. Bizden önceki dönem 115 bin TL hibe alınarak temelleri atılmış bu barınağın geri kalan hibe ödemesini ve belediyemizin payına düşenleri yapmış bulunmaktayız.’’

Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Tedavi Merkezi’nin 7 birimini ve teknik özelliklerini veteriner hekim ile birlikte gezerek bilgiler verdi.

 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi