31 Mayıs 2023
20.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYILBAŞI ALIŞVERİŞ GÜNLERİ BAŞLADI

YILBAŞI ALIŞVERİŞ GÜNLERİ BAŞLADI

-

Edirne’nin üreten kadınlarının el emeği, göz nuru ürünlerinin yer aldığı Edirne Belediyesi Yılbaşı Alışveriş Günleri, bugün başladı. Yılbaşı Alışveriş Günleri kapsamında Saraçlar Caddesi’nde kurulan stantları tek tek gezen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirne’nin üreten tüm kadınlarını kutluyorum.” dedi.

Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün organizasyonuyla 19-31 Aralık tarihleri arasında Saraçlar Caddesi’nde gerçekleştirilecek olan Edirne Belediyesi Yılbaşı Alışveriş Günleri, bugün başladı. Edirne Belediyesi Türk Kültürü El Sanatları Üretim ve Geliştirme Merkezi, Edirne Belediyesi Morev Kadın Atölyesi, Edirne Kent Konseyi Kadın Meclisi, Üretici Kadınlar Pazarı ve Emek Pazarı’nın maharetli kadınları yeni yıl için hazırladıkları birbirinden güzel el emeği ürünleri 31 Aralık’a kadar Saraçlar Caddesi’nde satışa sunacak.

Yılbaşı Alışveriş Günleri için düzenlenen açılış törenine; Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ve üreten kadınlar katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören; Başkan Gürkan’ın konuşmasıyla devam etti.
Edirne’nin tüm üreten kadınlarını kutlayan Başkan Gürkan, yeni yıl için de güzel temennilerde bulundu.

Gürkan, “Yılbaşı bir anlamda yeni bir yılı karşılamak, umutları, heyecanları, özlemleri, beklentileri de karşılamak demek. Edirne’nin üreten kadınlarının bir yıl içerisinde yapmış oldukları ürünleri, 2 yıldır geleneksel hale getirmeye çalıştığımız Yılbaşı Alışveriş Günleri’nde, kadınlarımız Edirne’ye gelen yerli-yabancı tüm ziyaretçilerin, tüm turistlerin beğenisine sunarak, aile bütçelerine bir nebze daha katkıda bulunmaya çalışıyorlar. Edirne Belediyesi Türk Kültürü El Sanatları Üretim ve Geliştirme Merkezi, Edirne Belediyesi Morev Kadın Atölyesi, Edirne Kent Konseyi Kadın Meclisi, Üretici Kadınlar Pazarı ve Emek Pazarı’nın tüm kadınlarını kutluyorum. Hepinizin ellerinize, yüreklerinize sağlık. Yeni yıllın ülkemiz başta olmak üzere tüm insanlığa sağlık, huzur ve adalet getirmesini temenni ediyorum. Bol alışverişler” ifadelerine yer verdi.

Daha sonra stantları tek tek gezerek alışveriş yapan Başkan Gürkan, üretici kadınlara hayırlı alışverişler diledi. 

Ardından üretici kadınlar,  müzik eşliğinde gönüllerince eğlendi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi