1 Haziran 2023
24.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYILBAŞI ALIŞVERİŞİ İÇİN EDİRNE’YE AKIN ETTİLER

YILBAŞI ALIŞVERİŞİ İÇİN EDİRNE’YE AKIN ETTİLER

-

Yılbaşına günler kala Bulgaristan ve Yunanistan vatandaşları, alışveriş için Edirne’ye akın ediyor.

Sabahın erken saatlerinden itibaren kendi araçlarıyla ve tur otobüsleriyle Yunanistan ve Bulgaristan’dan Türkiye’ye giriş yapan vatandaşlar, yılbaşı öncesi gıdadan giyime kadar birçok ihtiyacını Edirne’den karşıladı. Kent merkezinde yoğunluk oluşturan vatandaşlar, Edirne esnafının da yüzünü güldürmeye devam ediyor. Giyecekten yiyeceğe tüm ihtiyaçlarını Edirne’den karşılayan vatandaşlar, yeni yıl kutlamaları için de Edirne’yi tercih ediyor.

Edirne, en yoğun günlerini yaşarken Kapıkule Sınır Kapısı’nda ise uzun araç kuyrukları oluştu.

Edirne’ye yılbaşı öncesi alışverişe gelen vatandaşlar, kentteki fiyatların çok uygun olduğunu belirttiler.

Yunanistan’ın Gümülcine kentinden yılbaşı alışverişi için Edirne’ye gelen Ioanna Archontidou, Pazarkule Sınır Kapısı’ndan aracıyla ülkeye giriş yaptığını belirterek, “Çok güzel, çok güzel, çok güzel Edirne. Edirne’de fiyatlar bizim için çok uygun. Yunanistan’da fiyatlar yüksek, Edirne’de ise daha güzel. 20 liraya kendime 1 tane bere aldım. 20 lira gerçekten çok güzel fiyat” dedi.

Bulgaristan’dan Edirne’ye yılbaşına girmeden önce alışveriş yapmaya geldiğini ifade eden Büşra Ahmet, Türkiye’de insanların kendilerine çok iyi davrandığına değinerek, “Edirne’de 2 gün konaklayarak alışverişimizi yapacağız. Fiyatlar çok ucuz. Genellikle giyecek üzerine alışveriş yapacağız ve restoranlarda yemek yiyeceğiz. İnsanlar da bize çok iyi davranıyor. Yaklaşık 700-800 euro civarında harcama yapıyoruz. Sınırda da yoğunluk oluyor. Ne görüp beğenirsem kendime alıyorum” şeklinde konuştu.

Edirne esnafları da, yaşanan hareketlilikten dolayı memnun olduklarını dile getirdiler.

Edirne esnafından Ömer Tuzcu, “Bu durumdan çok memnunum. Diğer esnafımızla da bir araya gelip oturduğumuzda onlar da bu memnuiyetini dile getiriyor. Bu yoğunluğun sürekli artarak devam etmesini diliyoruz” diye konuştu.

Tatlıcı Arif Meriç, “Bulgar vatandaşların Edirne’ye faydası o kadar çok ki, yediden yetmişe herkesi harekete geçirdi. Bulgar vatandaşların buraya gelmesini ben canı gönülden arzu ediyorum ve kendilerini de tebrik ediyorum. Ayrıca Edirne esnafına da çok büyük katkı sağlıyorlar” ifadelerini kullandı.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi