24 Mayıs 2024
13.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYUNUS TİMLERİNİN GÖSTERİSİ NEFES KESTİ

YUNUS TİMLERİNİN GÖSTERİSİ NEFES KESTİ

-

Edirne’de göreve yeni başlayan ve Motosikletli Yunus Timinde görev almak üzere eğitimini tamamlayan 12 personel, Sarayiçi’nde yaptığı gösteriyle nefes kesti.

Edirne’de göreve başlayan ve Motosikletli Yunus Timinde görev yapmak üzere eğitimini tamamlayan 12 personel için Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar ve İl Jandarma Komutanı Taşkın Keleş’in katılımıyla tören düzenlenmişti. Bugün de motosikletleriyle Sarayiçi’nde gösteri yapan ekipler, yaptıkları sürüşle tam not aldı. Gösterileriyle adeta nefes kesen ekipler, izleyenlerden büyük alkış aldı.

Düzenlenen etkinliğe Yunus Polis kıyafeti ile gelen Edirne İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar, ekiplerin gösterilerinin ardından gazetecilere açıklamada bulundu.

Kadroda çalışan polis memurlarından seçtikleri 12 polis memurunun çeşitli sınavlardan ve testlerden geçerek kursa katıldıklarını belirten Alçalar, kursu başarıyla tamamlayan memurların yunus polisi olmaya hak kazandığını ifade etti.

Edirne’de 22 tane yunus polis olduğunu belirten Müdür Alçalar, bunlardan 6 tanesinin Keşan ilçesinde görev yapacağını ifade etti.

Polisin suç işlenmeden önce önleme ve suç işlendikten sonra suçluları yakalama görevi olduğunu hatırlatan Müdür Alçalar, “Bu iki anlamda da yunus polislerimiz çok iyi görev yapıyorlar. Halkın gözünde de çok iyi bir yerdeler. Hepsi canla başla çalışıyor. Bu iki görevi de çok iyi yapacaklarına eminim. Göreve yeni başlayan arkadaşlarımıza ve daha önceki arkadaşlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum. Allah kaza bela vermesin. Hayırlısı olsun” dedi.

Göreve yeni başlayan yunus polislerin de daha önceki yunus polisler kadar başarılı olacağına inandıklarını vurgulayan Müdür Alçalar, ekiplere motosikletlerini dikkatli kullanma çağrısı yaparak görevlerinde başarılar diledi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side