22 Haziran 2024
17.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEZAM ŞAMPİYONU SOĞANIN KİLOSU 30 LİRA OLDU

ZAM ŞAMPİYONU SOĞANIN KİLOSU 30 LİRA OLDU

-

Kuru soğan fiyatları yükselmeye devam ediyor. Geçtiğimiz ay 15 TL’den satışa sunulan 1 kilogram soğan, bugün itibariyle yüzde 100 zamlanarak 30 TL’ye yükseldi.

Kuru soğan fiyatlarındaki artış sürüyor. Geçtiğimiz ay 15 TL’den satışa sunulan soğan, son gelen zamlarla birlikte 30 TL’ye kadar yükseldi. Üretimin azalması nedeniyle fiyatların arttığını söyleyen Pazartesi Pazarı esnafları, birçok esnafın yüksek maliyetler nedeniyle kuru soğanı tezgahlarına koyamadığını ifade etti.

Esnaflardan Cengiz Özel, “Soğan durumu biraz kısıtlı. Bazı olaylardan dolayı, depremlerden dolayı ekimlerde azalma oldu. Fiyatlarımız ondan böyle oldu. Şu anda pazarda perakende satışımız 30 lira. Yaz aylarına doğru, ilkbahara doğru fiyatların biraz düşeceğini düşünüyoruz. Çoğu arkadaşımız tezgahlarına soğan koyamaz çünkü maliyeti pahalı. Yani maddiyatla ilgili bir olay. Vatandaş soğan bulamıyor.” dedi.
Bir diğer esnaf da, “Üretim az. Bir yerde mal ne kadar azsa fiyatlar o kadar yüksek oluyor. Fiyatlar yüksek belki 15-20 gün sonra düşebilir. İhtiyacı olan mecburen alıyor.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side