25 Nisan 2024
16.6 C
Edirne
Ana SayfaKIRKLARELİKURTULUŞUN 100. YILINDA RENKLİ KONVOY

KURTULUŞUN 100. YILINDA RENKLİ KONVOY

-

Kırklareli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü dolayısıyla kentte etkinlikler düzenlendi. Kutlama töreni kapsamında gerçekleştirilen yürüyüş, renkli görüntülere sahne oldu.


Kırklareli’nin kurtuluşunun 100. Yıl etkinlikleri çerçevesinde Kırklareli Şehitliği’nde düzenlenen törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu ve saygı atışı yapıldı. Daha sonra Kırklareli Valisi Birol Ekici, Şehitlik Anı Defteri’ni imzaladı.

Vali Birol Ekici, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Cüneyt Arıkan ve beraberindekiler, şehit mezarlarını ziyaret ederek karanfil bıraktı. Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda devam eden törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği kutlama mesajı okundu.
Kutlama etkinlikleri çerçevesinde yapılan tören geçişine, çizgi film karakterleri maskotlar da eşlik etti. Daha sonra halk oyunları ekipleri çeşitli oyun havaları eşliğinde gösteri yaptı.
Kırklareli’nin kurtuluşunun 100. yıl etkinlikleri çerçevesinde Walldorf Caddesi’nde toplanan vatandaşlar metrelerce bayrak açtı. Özgürlük ve Demokrasi Meydanına gelen kortej, Kırklareli Olgunlaşma Enstitüsü’nün ‘Türk Kırmızısı Ay Beyazı ve Kurtuluş Savaşı Kahramanları Defilesi’ni ilgiyle izledi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side