2 Ekim 2023
18 C
Edirne
Ana SayfaKIRKLARELİSMA DEĞİL, İDİL AYŞE KAZANDI

SMA DEĞİL, İDİL AYŞE KAZANDI

-

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde yaşayan SMA Tip-1 hastası 15 aylık İdil Ayşe Adakan’ın tedavi giderlerinin karşılanması için başlatılan kampanyada, 1 milyon 948 bin dolar toplandı. Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ve vatandaşlar, sevinçlerini balon uçurarak gösterdi ve İdil Ayşe’yi tedavi için Amerika’ya uğurladı.

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde yaşayan Zeynep ile İbrahim Adakan çiftinin kızları İdil Ayşe Adakan’a yaklaşık bir yıl önce SMA Tip-1 hastalığı teşhisi konulmuştu. İdil Ayşe’nin tedavi ve ilaç giderlerinin karşılanması için Kırklareli Valiliği’nin izniyle başlatılan bağış kampanyası yoğun ilgi gördü ve İdil Ayşe’nin tedavisi için gerekli olan 1 milyon 948 bin dolar toplandı. Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ve vatandaşlar, Atatürk Stadyumu’nun önünde sevinçlerini balon uçurarak gösterdi ve İdil Ayşe’yi tedavi için Amerika’ya uğurladı.


Kıkrlareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “SMA değil, İdil Ayşe kazandı. Yaklaşık 7 aydır SMA Tip-1 hastalığı tedavisi için kampanyasını hep birlikte desteklediğimiz İdil Ayşe’mizin balonlarını, şifa bulmak üzere Amerika’ya uğurlamadan önce Kırklareli Atatürk Stadyumu önünde uçurduk.” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi