13 Temmuz 2024
33.2 C
Edirne
Ana SayfaKIRKLARELİTARLAYA TRAKTÖR YARDIMIYLA’10 KASIM ATAM İZİNDEYİZ’ YAZDI

TARLAYA TRAKTÖR YARDIMIYLA’10 KASIM ATAM İZİNDEYİZ’ YAZDI

-

Kırklareli’nde yaşayan çiftçi ve fotoğraf sanatçısı Burak Tunçkol, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 84’üncü yıldönümünde Atatürk sevgisini tarlaya yazdı. 23 dönümlük tarlaya traktör yardımıyla ’10 Kasım Atam İzindeyiz’ yazan Tunçkol, “Atatürk sevgisi hiçbir şeye değişilmez.” dedi.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 84’üncü yıldönümünde tüm yurtta saygı ve özlemle anıldı. Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesi Evrensekiz kasabasında yaşayan 46 yaşındaki Burak Tunçkol ise Atatürk sevgisini traktör yardımıyla tarlaya yazdı. ’10 Kasım Atam İzindeyiz’ yazan Tunçkol, saatler süren çalışma sonunda bu yazıyı yazabildiğini ifade etti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Burak Tunçkol, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 84’üncü ölüm yıldönümü nedeniyle tarlaya ‘10 Kasım Atam İzindeyiz’ yazdık. Çünkü Atatürk sevgisi hiçbir şeye değişilmez, cephelerde savaşmış ve bize bu vatanı bırakmış bir devlet adamını anıyoruz. Biz rahatça bu ülkede yaşıyorsak Atatürk’ün sayesindedir. Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle anıyorum, hepsinin mekanları cennet olsun. Tarlaya bu yazıyı yazdık ama bu sevgimizi göstermeye yetmiyor.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side