19 Haziran 2024
22.7 C
Edirne
Ana SayfaKIRKLARELİUYUŞTURUCUNUN KÖKÜNÜ KURUTUYORLAR

UYUŞTURUCUNUN KÖKÜNÜ KURUTUYORLAR

-

Kırklareli’nde 340 personel ile ‘kökünü kurutma’ isimli operasyon gerçekleştirildi. Uyuşturucuya yönelik düzenlenen dev operasyonda; 46 şüpheli gözaltına alındı.

Kırklareli’nde İl Emniyet Müdürlüğü narkotik suçlarla mücadele ekipleri; uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapmak kullanmak suretiyle geleceğin teminatı olan gençlere zehirlemeye çalışan, torbacı olarak tabir edilen sokak satıcıları ile etkin mücadele edilmesi ve kent genelinde huzur ve güvenin sağlanması çerçevesinde, Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde ‘uyuşturucunun kökünü kurutma’ operasyonu gerçekleştirdi.

67 ekip, 340 personel, bir İHA ve 3 narkotik destekli köpeğin katılımıyla 51 adrese yönelik eş zamanlı operasyon yapıldı. Operasyonda 771,99 gram esrar, 43,45 gram metamfetamin, uyuşturucu kullanımında kullanılan aparatlar, tabanca, av tüfekleri, mermi ve sahte paralar ele geçirildi. Operasyonda 44 şüpheli şahıs gözaltına alındı. Operasyona ilişkin açıklamalarda bulunan Kırklareli Valisi Birol Ekici, uyuşturucu tacirlerine yönelik mücadelenin devam edeceğini belirtti.
Vali Ekici, “İlimizde huzur ve güvenin sağlanması, tüm ülkemizde kamu düzeninin sağlanması amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın ve İçişleri Bakanlığımızın talimatlarıyla bugün Babaeski, Lüleburgaz ve merkez ilçelerinde 51 şüpheli şahsa yönelik emniyet güçlerimizle operasyon düzenlenmiştir. Bu hedef şahıslardan 44’ünü şu an itibarıyla yakalamış bulanmaktayız. 703 gram esrar, sahte para ve hassas teraziler elimizde. Bugün yakaladığımız 703 gram ile birlikte ilimizde 101 kilogram esrar ile Cumhuriyet tarihinin en yüksek miktarına ulaşmış bulunmaktayız ve çok önemli bir miktar yakalanmış bulunmakta. Operasyonlarımız devam etmekte. Çocuklarımızın zehirlenmesine ve aile yapısının bozulmasına asla izin vermeyeceğiz. Bu konuda halkımızın desteği arkamızdadır. Aslında bu 51 şüpheli şahıs da halkımızın bize yapmış olduğu ihbarlar ve halkımızın desteği ile tespit ettiğimiz noktalardadır. Uyuşturucu tacirleri ile mücadelemiz devam edecek. Bugün yürüttüğümüz kökünü kurutma operasyonu ile tümünün inlerine ineceğiz ve tamamını kurutuncaya kadar da mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu konuda anneler yanımızda, kardeşler yanımızda ve uyuşturucudan kurtulmak isteyen, ‘Bıktım ben bu işten’ diyen yanımızda. Bunların desteklerini devamını bekliyorum. İhbarda bulunanlara teşekkür ederim” dedi.

Bugün de narkotik eğitim tırını ziyaret eden Vali Ekici, ‘kökünü kurutma’ operasyonunda gözaltı sayısının 46’ya yükseldiğini ifade etti.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side