1 Şubat 2023
6 C
Edirne
Ana SayfaTEKİRDAĞBALIKÇILARA POYRAZ ENGELİ

BALIKÇILARA POYRAZ ENGELİ

-

Tekirdağ’da 1 Eylül’de ‘Vira Bismillah’ diyerek denize açılan balıkçılar, poyrazın sert esmesi sonucu karaya dönmek zorunda kaldı. Balıkçılar yeniden denize açılmak için poyrazın dinmesini bekliyor.

1 Eylül’de av yasağının kalkmasıyla denize açılan Tekirdağlı balıkçıların hevesi kursağında kaldı. Tekirdağlı balıkçılar, Marmara Denizi’nde etkili olan poyraz sebebiyle teknelerini ilçelerdeki balıkçı barınaklarına çekerek, poyraz fırtınasının geçmesini bekliyor. Balıkçılar, bu sezon balığın çok olduğu umuduyla denize ağları bıraktıklarını fakat denizde poyrazın sert esmesi sonrasında herhangi bir olumsuz duruma karşı karaya dönmek zorunda kaldıklarını ifade ettiler.

Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu yaptığı açıklamada, “Havaların esmesiyle balıkçı arkadaşlarımız ağ bakımlarına devam ediyorlar. Motorlarının yağlarını sularını kontrol ediyorlar. Allah izin verirse önümüzdeki Cuma günü havaların dinmesiyle ‘Vira Bismillah’ diyeceğiz. Vatandaşlarımız, inşallah uygun ve taze balık yiyecekler. Bizim umudumuz bu sezon inşallah lüfer ve palamut olacak. Hemen ardından hamsiden de çok umutluyuz. Vatandaşlarımızı inşallah uygun ve taze balığa doyuracağız. Tabi havalar sert estiğinden denize çıkamıyoruz. Poyrazın ardından balıkçı arkadaşlarımız faaliyetlerine devam edecekler inşallah.” ifadelerini kullandı.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi