22 Mayıs 2024
23.2 C
Edirne
Ana SayfaTEKİRDAĞGÖKTEN ÇAMUR YAĞDI

GÖKTEN ÇAMUR YAĞDI

-

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün uyarılarının ardından etkili olan lodos beraberinde çamur getirdi. Lodos sonrası Tekirdağ’da etkili olan çamur yağışı araçları ve balıkçı teknelerini kirletti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıların ardından Marmara Denizi’nde güneyden gelen lodos fırtınası etkili oldu. Lodos sonrası Tekirdağ’da çamur yağışı da yaşandı.  Kentte etkili olan çamur yağışı, araçları ve balıkçı teknelerini çamurla kapladı. Araçları kirlenen vatandaşlar, oto yıkamacıların yolunu tuttu.

Marmara Denizi’nde etkili olan lodos fırtınası sebebiyle denizde bulunan birçok balıkçı teknesi de limana dönerek rıhtıma bağladı.

Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, cumartesi günü lodosun etkisini kaybetmesini beklediklerini söyledi.
Pehlivanoğlu, “Yaklaşık 2 günden beridir lodos devam ediyor. Balıkçı arkadaşlarımız faaliyetlerini şuanda ağ tamirleri ile devam ediyor. Allah izin verirse Cumartesi günü tekrar lodos etkisini azaltacak. Balıkçı arkadaşlarımız palamut avcılığına devam edecek inşallah. Şimdi her sene bazen böyle çamurlar yağıyor. Ama biz balıkçı arkadaşlara bunun bir zararı yok. Sonuç itibari ile araçlarımız üzeri çamurlandı, teknelerimiz çamurlandı. Bizde sabah kalktık temizliğimizi yaptık. Faaliyetlerimize devam edeceğiz inşallah” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side