3 Haziran 2023
15 C
Edirne
Ana SayfaTEKİRDAĞİŞÇİ OTOBÜSÜ ALEV ALEV YANDI

İŞÇİ OTOBÜSÜ ALEV ALEV YANDI

-

Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde işçileri fabrikaya bıraktıktan sonra park edilen otobüste yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın söndürülürken; otobüste 700 bin liralık maddi zarar oluştuğu ifade edildi.

Tekirdağ’ın Ergene ilçesi Ulaş Mahallesi Motor Yerleri mevkiinde 45 işçiyi fabrikaya bırakan şoför Sebahattin Epgüler, otobüsü yol kenarına park edip ayrıldı. Birkaç dakika sonra motor kısmı tutuşan otobüste yangın çıktı. Yangını görüp ilk müdahaleyi yapan fabrika çalışanları itfaiyeyi arayıp yardım istedi.

Kısa sürede olay yerine gelen Çorlu itfaiye istasyon ekipleri, otobüsün tamamına sıçramadan yangını önledi. Ekiplerin yarım saat süren çalışması sonrası yangın tamamen söndürüldü. Olayla ilgili konuşan otobüs şoförü Sebahattin Epgüler, maddi zararın yaklaşık 700 bin lira olduğunu ifade etti.
Epgüder, “İşçileri bıraktıktan sonra aracı yol kenarına park ettim. Başka bir araca bindikten birkaç saniye sonra arkamdan motor tarafı yanmış. Beni telefonla aradılar, ‘çabuk gel, araba yanıyor’ diye ben de apar topar olay yerine geldim. Yangının ne sebeple çıktığını henüz bilmiyoruz. Maddi zarar ise yaklaşık 700 bin lira.” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi