1 Haziran 2023
28.2 C
Edirne
Ana SayfaTÜRKİYEEKONOMİPALAMUT FİYATLARI POYRAZ NEDENİYLE YÜZDE 100 ARTTI

PALAMUT FİYATLARI POYRAZ NEDENİYLE YÜZDE 100 ARTTI

-

Av yasağının kalkmasıyla birlikte geçtiğimiz haftalarda 25 TL’den satışa sunulan palamut balığı, poyraz fırtınası sebebiyle teknelerin bir süre deniz açılamamasından dolayı 50 TL’ye yükseldi.

Av yasağının kaldırılmasının ardından geçtiğimiz haftalarda tezgahları süsleyen palamut balıkları, 25 TL’den satışa sunuluyordu. Son günlerde etkisini gösteren poyraz fırtınası sebebiyle balıkçı teknelerinin denize açılamamasından dolayı palamut balığının fiyatı 50 TL’ye kadar yükseldi. Poyrazın geçmesini beklediklerini belirten balıkçılar, yüksek fiyat nedeniyle vatandaşların palamut balığına talebinin azaldığını ifade etti.

Balık satıcısı Nedim Akkurt yaptığı açıklamada, palamudun tanesinin 40-50 lira arasında değiştiğini ifade ederek, “Şu anda vatandaşın palamuda talebi yok. Millet palamuda doydu artık. 2 hafta önce 25 liraya sattığımız balık şu anda 50 lira. Pahalıya gelince bizde mecburi olarak pahalı satmak zorunda kalıyoruz. Bizi de tatmin etmiyor bu durum.” dedi.
Sinan Sevincan ise yaptığı açıklamada, “Rüzgar balık fiyatlarını etkiliyor. Şu an büyük boy palamudun fiyatı 50-60 değişiyor. Kimi alıyor kimine ise çok geliyor. Allah’ın izniyle çinekop bekliyoruz. Ama daha bir ay falan sürer diyorlar” diye konuştu.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi