22 Mayıs 2024
17.1 C
Edirne
Ana SayfaTEKİRDAĞŞENTOP: ERGENE TEMİZ AKSIN TRAKYA RAHAT NEFES ALSIN İSTİYORUZ

ŞENTOP: ERGENE TEMİZ AKSIN TRAKYA RAHAT NEFES ALSIN İSTİYORUZ

-

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Ergene Havzası Koruma Eylem Planı son durum toplantısına katıldı. Ergene nehri için gayret sarf ettiklerini söyleyen Şentop, “Nasıl ki Haliç imkansız gibi görünse de bir başarı hikayesi oldu, Ergene de öyle olsun diye çalışıyoruz” dedi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Ergene Havzası Koruma Eylem Planı çerçevesinde yapılan çalışmaların güncel durumları hakkında bilgi almak amacıyla, “Ergene Havzası Koruma Eylem Planı Marmara Derin Deşarj Sistemi Koordinasyon Toplantısı”na katıldı.

Ergene Havzası Koruma Eylem Planı çerçevesinde Organize Sanayi Bölgelerinin altyapıları, arıtma tesisleri ve derin deşarj sistemini içeren projelerin son durumları, TBMM Başkanı Şentop’a anlatıldı. Proje çerçevesinde tamamlanan OSB müşterek atıksu arıtma tesisleri, derin deşarj sistemi ve OSB altyapı, atıksu kolektör ve şebeke hatlarında gelinen aşamaların bilgisi verildi.

“Ergene temiz akacak, millet nefes alacak” ilkesiyle başlatılan eylem planı çerçevesinde Ergene Havzası’nın temizlenme süreci hakkında bilgilerin aktarıldığı Şentop, hedeflerinin Trakya’nın rahat nefes almasını sağlamak olduğunu söyledi.

Şentop, “Nasıl ki Haliç imkansız gibi görünse de bir başarı hikayesi oldu, Ergene de öyle olsun diye çalışıyoruz. Bölgedeki tüm paydaşların yer aldığı, gereken tüm yaptırımların kapsam içerisinde olduğu çalışmalar üzerinde gayret sarf ediyoruz. Trakya rahat bir nefes alsın, tüm hedefimiz bu” dedi.

Tekirdağ Valiliğinde gerçekleştirilen toplantıya, Tekirdağ milletvekilleri Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Ergene Derin Deşarj Yönetim Kurulu Başkan Vekili Eyüp Sözdinler ve kamu kuruluşlarının ilgili idarecileri katıldı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side