21 Mayıs 2024
25 C
Edirne
Ana SayfaTEKİRDAĞYAVUZ SULTAN SELİM, VEFAT ETTİĞİ TEKİRDAĞ’DA ANILDI

YAVUZ SULTAN SELİM, VEFAT ETTİĞİ TEKİRDAĞ’DA ANILDI

-

Osmanlı İmparatorluğu’nun 9’uncu padişahı ve hilafet tahtının ilk sultanı Yavuz Sultan Selim, 502’nci ölüm yıldönümünde Tekirdağ’da anıldı.

Osmanlı İmparatorluğu’nun 9’uncu padişahı ve hilafet tahtının ilk sultanı Yavuz Sultan Selim, 502’nci ölüm yıldönümünde vefat ettiği Tekirdağ’da anıldı.  Süleymanpaşa ilçesinde bulunan Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezinde düzenlenen anma programına; Tekirdağ Vali Yardımcısı Asalet Karabulut, Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Dekanı Feridun Mustafa Emecen, Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğünde görevli polisler, Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığından çok sayıda jandarma ekibi, askeri personel ve vatandaşlar katılım gösterdi.
Programda, Yavuz Sultan Selim’in ruhuna dualar ve günün anlam ile önemini belirten şiirler okundu. Program hakkında açıklamalarda bulunan Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, anma programını valilik programına aldıklarını ifade etti.
Hacıoğlu, “Yavuz Sultan Selim’i niye anıyorsunuz diye sordular. Yavuz Sultan Selim Han Tekirdağ’da vefat etti. Bu topraklarda vefat etti. Daha öncesinde Muratlı’da çeşitli şekilde Yavuz Sultan Selim’i anma programları düzenleniyordu. Fakat biz anma programını valilik programına aldık, dolayısıyla resmi protokole koyduk. Sizi bugün bir efsane ile buluşturacağız. Bu programda bize destek olan tüm kurum ve kuruluşlara, paydaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side