22 Mayıs 2024
17.1 C
Edirne
Ana SayfaTÜRKİYEGENELEDİRNE TRAFİĞİNİ RAHATLATACAK PROJE

EDİRNE TRAFİĞİNİ RAHATLATACAK PROJE

-

Dr. Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü TEM Edirne-Karaağaç bağlantı yolu inşaat şantiyesinde incelemelerde bulunan Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, projenin şehir içi trafiğini rahatlatacak öneme sahip olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz yıllarda açılışı gerçekleştirilen Dr. Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü TEM Edirne – Karaağaç bağlantı yolu inşaat şantiyesinde incelemelerde bulunan Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Karayolları Bölge Müdürlüğü ve şantiye görevlilerinden bilgi aldı.

Devam eden çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Vali Kırbıyık, projenin şehir içi trafiğini rahatlatacak öneme sahip olduğunu ifade etti.

Vali Kırbıyık, “Şehrimizin belki bu anlamda Kuzey Çevre yolu eksikliğini giderebilecek önemli bir yatırım olarak değerlendiriyoruz. TEM otoyolundan Pazarkule’ye kadar bağlantı sağlayacak. Yunanistan hududundan giren bir kişinin otoyola kadar çıkışını en üst seviyede yol standartlarında gerçekleştirecek bir önemi var. Bir yandan da Karayolları Genel Müdürlüğümüz tarafından yıl sonuna kadar inşallah bu yolun tamamlanacağını öngörüyoruz. Çevre yolu eksikliğini giderebilecek önemli bir yatırım olarak değerlendiriyoruz. Değeri itibariyle 1 milyar Türk lirasına yakın bir proje bedeliyle gerçekleştiriliyor. Zor ve meşakkatli bir süreç alıyor. Zeminden kaynaklı zorluklar ve proje içerisinde kendine özel viyadükler, köprüler ve benzeri altyapı işleri ile bağlantılı özellik arz eden birçok imalat var. Bunların hepsini belli bir plan takviminde arkadaşlarımız tarafından gerekli kontroller ile yüklenici firma takip ediyor. Bugün itibariyle de baktığımızda artık Pazarkule Sınır Kapısı’nın yenilenen yüzüyle birlikte gerçekten çok şık ve çok modern bir sınır kapısına kavuşmuş olduk. Hemen arkasına da Karayolları Genel Müdürlüğümüzün Dr. Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü’ne kadar bu bölümü tamamlaması ülkemizin prestiji için son derece önemli bir adım atılmış oldu. Pazarkule Sınır Kapısı’ndan ülkeye girişte gelenleri bölünmüş bir yol ile karşılıyoruz. Bu ülkemizin gücünü yurt dışından gelen insanlara gösterme anlamında önemli bir imkan sunuyor. Her iki yatırımında hem şehrimizin hem komşu illerle entegrasyon ve komşu ülkelerle entegrasyon anlamında büyük imkan sunacaktır. Bu yatırımların şehrimize önemli bir katkı sağlayacağını değerlendiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side