24 Mayıs 2024
10.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEBELEDİYEDEN DEPREMZEDELER İÇİN PSİKOSOSYAL DESTEK

BELEDİYEDEN DEPREMZEDELER İÇİN PSİKOSOSYAL DESTEK

-

Edirne Belediyesi, deprem bölgesinden Edirne’ye gelen depremzedeler için psikososyal destek hizmeti verileceğini duyurdu.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerin ardından depremzedelere yönelik yardım ve destek çalışmaları aralıksız sürüyor. Depremin hemen ardından bölgeye ekip gönderen, depremzedeler için yardım kampanyası başlatan ve Edirnelilerin bağışladığı yardımları bölgeye gönderen Edirne Belediyesi, depremzedelerin her konuda yanında olmaya devam ediyor. Edirne’ye gelen depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için İMECE Market’i de hizmete sunan Edirne Belediyesi, deprem bölgesinden Edirne’ye gelen depremzedeler için şimdi de ücretsiz olarak psikososyal destek hizmeti vermek için çalışma başlattı.

Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Fatma Şakir Memik Kadın Merkezi’nde bulunan Kadın Sağlığı Birimi’ndeki psikolog ve aile danışmanı tarafından verilecek olan psikososyal destek ile depremin oluşturduğu zorluklar ve stres ile baş etmekte zorlanan çocuklar ve yetişkinler için sürecin psikolojik olarak en az hasarla atlatılması amaçlanıyor.

Türkiye’nin çok büyük bir felaket yaşadığını ve tüm ülke olarak bu zor günlerin de el birliğiyle aşılacağını belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Belediyemizde çalışan psikolog ve aile danışanımız tarafından deprem bölgesinden ilimize gelen vatandaşlarımız ve çocuklarımız için psikososyal destek hizmeti vereceğiz. Ülkemizi derinden sarsan depremin toplumumuz üzerinde oluşturduğu psikolojik travmanın etkilerini azaltmak adına desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlarımız Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile irtibata geçtiklerinde uzman personelimiz kendilerine gerekli yardımı yapacak.” dedi.

Belediyenin bu hizmetinden yararlanmak isteyenler, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün 0 284 213 41 02 numaralı telefondan bilgi ve randevu alabilecek.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side