4 Şubat 2023
3.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNECHP, BUĞDAY TABAN FİYATININ 8,5 LİRA OLMASINI İSTEDİ

CHP, BUĞDAY TABAN FİYATININ 8,5 LİRA OLMASINI İSTEDİ

-

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, buğday taban fiyatının maliyet artışları göz önünde bulundurularak en az 8,5 lira olarak açıklanması gerektiğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, buğday taban fiyatlarının kur artışından dolayı açıklanamadığını belirterek, taban fiyatın bu yıl en az 8,5 lira olması gerektiğini söyledi.
Pekcanlı, “Geçen sene 17 Mayıs’ta buğday taban fiyatı açıklandı. Bu senen kur artışından dolayı muhtemelen açıklanamıyor. Geçen sene mazot ve gübre fiyatlarının artmasıyla beraber AK Parti İl Başkanı dedi ki, ‘Bu maliyetlere göre buğday fiyatı açıklanacak’ dün gibi hatırlıyorum, bunu. Çiftçimizde bu maliyetlere göre fiyat beklentisi içine girdi. Bu yıl 8 lira 50 kuruş, oda başkanlarımızın beklentisi. Bizimde çiftçimiz adına talep ettiğimiz fiyat 8 lira 50 kuruş. Önümüzdeki sene belki de bayat ekmeği bile 5 liraya alamayacağız. Bu tablo ortaya çıkıyor. 2 tarafı da dengelemek lazım. Üreticiyi de tüketiciyi de. Tüketiciyi yormayan fiyatlarla, ekmek almaları gerekiyor. Bunun tek çözümü çiftçilerimizin maliyetine destek olunması. Gübre, mazot desteği rakamlarının arttırılması. Maliyetleri düşürürsek, üreticimiz kazandığı gibi tüketici de ucuz ekmek yiyecek. Bu tamamen hükümetin politikasıyla ilgili bir şey. Bizim de beklentimiz 8,5 lira olması yönünde” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi