30 Mayıs 2024
11.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKILIÇDAROĞLU, 9 AĞUSTOS’TA EDİRNE’DE

KILIÇDAROĞLU, 9 AĞUSTOS’TA EDİRNE’DE

-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısını 9 Ağustos Salı günü Edirne’de yapacak. Halka açık olarak yapılacak toplantı öncesi Edirne’ye gelen milletvekilleri, esnaf ve STK ziyaretleri yaparak Salı günü yapılacak grup toplantısına halkı davet ediyor. CHP İzmir Milletvekili Parti Meclis üyesi Ednan Arslan, enflasyonun artmaya devam ettiğini belirterek, bir an önce erken seçime gidilmesi gerektiğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 9 Ağustos Salı günü partisinin grup toplantısını Edirne’de yapacak. Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak toplantı öncesi CHP’li vekiller Edirne’ye gelerek ziyaretlerde bulundu. CHP heyeti, Edirne’de basın mensuplarıyla bir araya geldi.
İl başkanlığında yapılan basın toplantısına İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın yanı sıra Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, İzmir Milletvekili Parti Meclis Üyesi Ednan Arslan, İstanbul Milletvekili Parti Meclis Üyesi Özgür Karabat, Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Merkez İlçe Başkanı Olcay Bakkalcı katıldı.
CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 9 Ağustos’taki Edirne programına ilişkin bilgi verdi.
Aytekin, “CHP’nin meclis gurubu iki aylık yaz tatilinde de çalışmalarına ara vermeden devam ettirecek. Toplantının ikincisini Edirne’de yapacağız. Halk arasında Salı toplantıları olarak bilinen grup toplantısını Edirne’de yapacağız. Halkımızı, STK başkanlarını, muhtarları toplantıya davet edeceğiz. Bir gün öncesinde genel başkanımız Balkan Türkleri dernek başkanlarıyla toplantı yapacak. Salı günü 13.30’da yapılacak grup toplantısından sonra Milletvekilleri çarşı esnaf vatandaş ziyaretinde bulunacak. Aynı gün de saat 17.00’de Genel Başkanımız Saraçlar Caddesi’nde esnafları ziyaret edecek. Bu toplantıyla Edirne programımızı bitirmiş olacağız” dedi.

CHP İzmir Milletvekili Parti Meclis üyesi Ednan Arslan, ekonomi gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Hayat pahalılığının arttığını belirten Arslan, erken seçim talep ettiklerini söyledi.
Arslan, “Dün enflasyon rakamları açıklandı. Hayat pahalılığı İstanbul Ticaret Odası’nın açıkladığı yüzde yüzde 99’larda, ENAG’ın açıkladığı yüzde 170’lerin üzerinde, makyajlı TÜİK rakamları ise maalesef yüzde 70’lerde. Cumhurbaşkanı Ağustos’ta enflasyonun düşe geçeceğini söylemişti. Maalesef enflasyon artmaya devam ediyor. Bu yıl Ocak- Temmuz aylarında yapılan iyileştirmelerle asgari ücretin artması da vatandaşın mutfağındaki yangını maalesef söndüremedi. Çünkü tek adam rejiminin ülkeyi getirmiş olduğu nokta yoksulluktur, yolsuzluktur ve insanların mutfağındaki yangındır. Bizim talebimiz erken seçimdir, bu işin bir an önce çözülüyor olması lazım” dedi.

CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu da iktidarı eleştirerek, “geldiğimiz nokta köprüden önceki son çıkıştır” dedi.
Gündoğdu, “Klasik siyasetçiler şöyle der; köprüden önceki son çıkıştayız. Bu yıllardan beri söylenir ama gerçekten geldiğimiz nokta köprüden önceki son çıkış. Artık cep delik cepken delik. Mutfakta tencere kaynamıyorsa işte o zaman bir şeyler yapmanın zamanı gelmiştir. Türkiye maalesef öyle bir hale getirildi ki sosyal, kültürel, terör, ekonomik anlamda bir çöküş notasındayız” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side