20 Mayıs 2024
21.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKILIÇDAROĞLU, CHP’NİN GRUP TOPLANTISINI EDİRNE’DE YAPACAK

KILIÇDAROĞLU, CHP’NİN GRUP TOPLANTISINI EDİRNE’DE YAPACAK

-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 9 Ağustos’taki grup toplantısını Edirne’de yapacak. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Grup toplantısının Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacağını ve halka açık olacağını söyledi. Başkan Gürkan, CHP’li il belediye başkanları toplantısının da 22-24 Temmuz tarihleri arasında Edirne’de yapılacağını açıkladı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında CHP Grup toplantısının 9 Ağustos 2022 tarihinde Edirne’de yapılacağını açıkladı.

Gürkan, “24 Temmuz’da Atatürk’ümüzün adını verdiğimiz Edirne belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarının açılışını yapacaktık. Çeşitli nedenlerle parti ya da siyasetle ilgili değil ertelenmesi yüzünden, Genel Başkanımızın Balıkesir’deki mitinge gitmesi kararı verildi. O yüzden 24 Temmuz’da genel başkanımız gelemeyecek. Buna sevinenler oldu, genel başkanın gelemeyeceği belli olduktan sonra. Genel Başkanımız 24 Temmuz’da gelecekti küçük bir heyetle birlikte burada açılışları yapacaktı. 24 Temmuz’da gelemiyor ama 9 Ağustos’ta tüm CHP Milletvekilleriyle, bütün parti yönetimleriyle beraber daha kalabalık bir şekilde geliyor. O sevinen zatı muhteremlere buradan söylemiş olayım. Partimizin aldığı kararla Ağustos ve Eylül ayları iki ay boyunca toplam 8 grup toplantısı 8 ilde yapılacak. Bunların ikincisi 9 Ağustos’ta genel başkanımızın başkanlığında CHP meclis grup toplantısı Edirne’de Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak, halka açık olacak. Tüm milletvekilleri, parti yönetimi, MYK burada olacak. Bu Edirne açısından da bir ilktir. İlk kez bir parti tüm milletvekilleriyle tüm kurmaylarıyla Edirne’de bir toplantı düzenleyecek. Bunun tarihimizde başka bir örneği yok bildiğim kadarıyla. O Gün Atatürk Kültür Merkezi’nin de resmi açılışını yapacağız” dedi.

Başkan Gürkan, Edirne’nin önümüzdeki günlerde CHP’li belediye başkanlarını ağırlayacağını belirterek, CHP’li il belediye başkanları toplantısının da 22, 23, 24 Temmuz tarihlerinde Edirne’de gerçekleştirileceğini söyledi.

Gürkan, “Yine bu hafta 22-24 Temmuz tarihleri arasında CHP‘li 11 büyükşehir, 11 de il belediye başkanlığı var. Bir tanesi şu anda görevden uzaklaştırılmış durumda. Yalova Belediye Başkanı. Ama seçimle geldiği için o arkadaşımız Yalova’yı vekâleten AK Parti yönetse de bizim için belediye başkanıdır. 11 il belediye başkanımız burada bir toplantımız olacak. Bunu 3-4 ayda bir farklı illerde yapıyorduk, sıra Edirne’de. İl Belediye Başkanlarımız üç gün boyunca 22-23-24 Temmuz tarihlerinde eşleriyle beraber Edirne’de olacaklar. Hem toplantılarımızı yapacağız hem de kendilerine Edirne’yi ve yaptığımız çalışmaları tanıtacağız, göstereceğiz. 24 Temmuz günü de Lozan’ın 99’ncu yıldönümünü Sunay Akın’ın Atatürk Kültür Merkezi’nde vereceği Lozan sunumuyla, hep beraber izleyeceğiz” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side