21 Mayıs 2024
25 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEVALİ SEZER, TARİHİ KONAKLARI İNCELEDİ

VALİ SEZER, TARİHİ KONAKLARI İNCELEDİ

-

Edirne Valisi Yunus Sezer, Kaleiçi semtinde bulunan tarihi konaklarda incelemelerde bulundu.

Edirne Valisi Yunus Sezer, Kaleiçi semtinde yenileme çalışmaları devam eden ve koruma altındaki tarihi konaklarda incelemelerde bulundu. Eski Ticaret Borsa binasının bulunduğu alanla ilgili temizlik ve düzenleme yapılması talimatı veren Vali Yunus Sezer, tarihi konakların şehrin kültürel hafızasına büyük katkı sağladığını, yaşatılması noktasında çalışmaların titizlikle yürütülmesi gerektiğini belirtti.

Vali Sezer ayrıca il merkezinde faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Merkezi’ni de ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. İl merkezinde bulunan 3 ayrı SODAM merkezini de ziyaret eden Vali Sezer, buralarda yürütülen eğitim çalışmaları, sosyal faaliyetler, istihdam ve eğitim kapasiteleri ve yeni açılması planlanan kurslar ile ilgili Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Tezcan Fidan’dan bilgiler aldı.

Kurslara katılan kadınlar ile sohbet ederek bir ihtiyaçlarının olup olmadığını da soran Vali Yunus Sezer, “Sizlerin üretimin içerisinde aktif olarak yer almanız bizler için çok değerlidir. Bu tür eğitimlere iştirakiniz gerek aile ekonominiz ve gerekse ülke ekonomimize katkı olarak çok önemli bir kazanımdır” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side